Через підвищення облікової ставки НБУ українські банки масово опинилися на межі банкрутства. Багатьом із них потрібно повертати Нацбанку борги з рефінансування, але при цьому відсоткова ставка, за якою доведеться їх повертати, злетіла втричі.

Про це розповів президент Асоціації українських банків Андрій Дубас.
Він каже, що багато українських банків брали в НБУ кредити під рефінансування. При цьому кредити бралися під 9%, а банки вкладали їх в ОВДП з прибутковістю 12%. Таким чином, вони самі залишалися з прибутком, і Нацбанку повертали кредит на вигідних умовах.
Однак тепер після підвищення облікової ставки НБУ відразу з 10 до 25% вони змушені будуть повертати Нацбанку кредити зі ставкою в 27%, що абсолютно неприйнятно для них. Вони просто не мають таких грошей. Йдеться насамперед про приватні банки, фонди яких великою мірою складаються з рефінансованих коштів НБУ. Наразі їм дуже потрібні гроші для повернення кредитів, і тому в них можуть виникнути великі складнощі з платежами кредитору, вважає асоційований експерт CASE Україна, колишній заступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ Євген Дубогриз.
Популярні зараз
Фахівці, зокрема, називають такі банки, які потрапили під потужний удар нової облікової ставки:
- РВС Банк (RwS bank);
- КІБ (ComInBank);
- Авангард;
- Банк Січ;
- Індустріалбанк;
- Кристалбанк;
- Скай Банк;
- Альянс;
- МТБ Банк;
- "Український капітал";
- Радобанк;
- Кредитвест банк;
- Глобус;
- Моторбанк;
- Укрбудінвестбанк;
- АП Банк (Агропросперіс Банк);
- Таскомбанк.
Звичайно, ніхто достовірно не скаже, які сьогодні справи у цих банках, і як вони повертатимуть позичені гроші. Однак із зростанням облікової ставки у них виникли дуже великі фінансові проблеми.
Нагадаємо, українцям хочуть списати борги з іпотечних кредитів. Банки категорично проти цього, оскільки це завдасть ще одного потужного удару по банківській системі.