Депутати ухвалили важливий закон щодо працевлаштування за кордоном: що зміниться для українців

Автор: Марченко Любов

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроект, який покликаний значно полегшити українцям працевлаштування за кордоном. Зокрема, громадян, які шукають роботу за кордоном, ухвалений закон має убезпечити від шахраїв, що пропонують посередницькі послуги у пошуках роботи.

Депутати ухвалили важливий закон щодо працевлаштування за кордоном: що зміниться для українців - today.ua

Про деталі ухваленого законопроекту розповіло видання sud.ua.

Отже, ухвалений законопроект №2365 покликаний захистити від шахраїв українців, які шукають роботу за кордоном. Багатьом громадянам, які працюють за кордоном, довелося наразитись на аферистів, які пропонують посередницькі послуги з працевлаштування. Такі спритники спокушають клієнтів вигідними пропозиціями та уявними гарантіями. І все це, звичайно, не безкорисливо, а за гроші.

Та зрештою нерідко трапляється, що людина приїжджає за кордон, а обіцяної роботи там немає. І при цьому посередник перестає виходити на зв'язок, скидаючи телефонні дзвінки.

Популярні зараз

Пенсії порахують за єдиною формулою: хто отримуватиме майже 10 000 грн на місяць

Українцям обмежили відпустки у воєнний період

“Скасування плати“ за доставку газу для пенсіонерів: у ГазПравді зробили важливу заяву

Україна отримає одну з найкращих у світі систем ППО

Так от, тепер посередники не матимуть права брати з клієнтів гроші за свої послуги. Їм не видаватимуть ліцензій на надання таких послуг. Навіть більше, всі посередницькі фірми, які надають допомогу у пошуках роботи, контролюватиме українська держава.

"Замість ліцензування пропонується запровадити декларативний принцип діяльності, згідно з яким компанія – посередник включається до переліку суб'єктів господарювання на підставі поданої декларації", - йдеться у пояснювальній записці до закону.

Вести реєстр компаній, які займаються такими послугами, доручено Мінекономіки. Причому це буде відкритий реєстр. А контролюватиме їхню роботу Держпраці.

Депутати ухвалили важливий закон щодо працевлаштування за кордоном: що зміниться для українців

Крім того, компанія-посередник зобов'язана буде надавати клієнту інформацію щодо запропонованого місця роботи. Причому - до його виїзду за кордон. І причому не в усній, а в письмовій формі, завіреній потенційним роботодавцем. Зокрема, клієнту мають надати такі відомості:

  • проект трудового договору (контракту), засвідчений іноземним роботодавцем;
  • інформацію в письмовій формі щодо прав і гарантій, що йому надаються за трудовим договором (контрактом), передбачених законодавством України та законодавством держави, в якій знаходиться роботодавець;
  • контактні дані консульських установ у державі перебування.

Отримавши таку інформацію, клієнт має підтвердити письмовим або цифровим підписом, що посередник її надав. Ці документи компанія-посередник має зберігати щонайменше 5 років.

Після того, як людина влаштується на роботу за допомогою компанії-посередника, компанія і надалі має стежити, як складається трудова діяльність її підопічного за кордоном. Ці дані про працевлаштованих громадян подаватимуться посередниками до Мінекономіки.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

І головне питання: хто за все це платитиме?

Платитимуть не клієнти. Відтепер брати з них гроші за посередництво заборонено законом. І не держава. Плату братимуть з роботодавців, які шукають собі працівників та звертаються за послугами до посередницьких компаній. Тобто тепер посередники ще й нестимуть певну відповідальність за "якість" робочої сили, яку вони знайшли для замовника.

Нагадаємо, біженців, які опинилися за кордоном, мають намір позбавити деяких виплат в Україні.