Гроші на пенсії та зарплати в бюджеті закінчуються: що буде з виплатами, і звідки чекати на допомогу

Автор: Марченко Любов

В Україні закінчуються гроші на пенсії та зарплати бюджетникам. Казна міліє з кожним днем. Із квітневими виплатами все виявилося набагато складніше, ніж із березневими. А в травні, замість коштів на дотації Пенсійному фонду і зарплати, в бюджеті може виявитися величезна дірка. Чим довше триватиме війна, тим важче буде державі виконувати свій обов'язок перед соціально незахищеними громадянами і тими, хто отримує зарплату за рахунок податків, що надходять до бюджету.

Гроші на пенсії та зарплати в бюджеті закінчуються: що буде з виплатами, і звідки чекати на допомогу - today.ua

Про труднощі, які чекають на українців вже найближчим часом, розповів в ефірі національного телемарафону прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

Незважаючи на перший шок від початку війни, в березні уряду було простіше виконати свої зобов'язання перед громадянами, які одержують виплати з бюджету. Тоді уряд попросив бізнес сплатити податки авансом. Було випущено і продано військові облігації. Крім того, весь світ кинувся допомагати нам, зробивши, зокрема, й чималі грошові вливання в Україну.

Проте вже у квітні ситуація змінилася. Прагнучи запустити непрацюючі малі підприємства, уряд максимально знизив податки для бізнесу, а деяким "спрощенцям" взагалі дозволили їх не платити. Крім того, катастрофічно скоротилися податкові надходження від великої промисловості. Адже більшість гігантів вітчизняної індустрії розташовані на сході країни, і вони зараз стоять. Також величезна кількість працездатного населення вимушено опинилася без роботи. Від цих людей зараз також не надходить жодних податків. Гроші на пенсії та зарплати в бюджеті закінчуються: що буде з виплатами, і звідки чекати на допомогу Через війну держава максимально перерозподілила бюджетні надходження на користь армії. Крім того, влада взяла на себе зобов'язання щодо виплати регулярної допомоги внутрішнім переселенцям, а також щодо виплат підприємцям, які візьмуть переселенців до себе на роботу. Все це також вимагає великих додаткових видатків з бюджету, і взяти їх немає де.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Практично залишилася одна надія – на міжнародних донорів, які допоможуть Україні грошима. Однак вони вже не так охоче відгукуються на заклики про допомогу. До того ж, якщо вони дадуть нам гроші, то лише в борг – за кредитами.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому українцям, які отримують зарплати з бюджету, слід бути готовими до скорочення виплат. Крім того, ймовірно, скорочуватимуть або затримуватимуть соціальні витрати і пенсії. Отже, на всіх нас чекають дуже непрості часи. І чим довше триватиме війна, тим злиденнішими ставатимуть українці.

Нагадаємо, далекоглядні фінансові експерти ще в січні, на тлі чуток про можливу війну, радили простим українцям інвестувати свої скромні заощадження в продукти тривалого зберігання.