З перших днів війни НБУ обмежив грошові перекази за кордон. При цьому максимальна сума грошей, яку українці можуть переказати за місяць за двома картами, валютною і гривневою, становить 200 тисяч гривень. Однак є випадки, коли цей місячний ліміт дозволяють перевищити.
Про те, які в Україні діють правила грошових переказів, розповіли в НБУ.
З перших днів війни в Україні Нацбанк запровадив обмеження на грошові перекази з України за кордон. У НБУ пояснюють, що такий крок був необхідний для збереження стабільності фінансової системи країни.
Які види переказів можуть робити українці за кордон?
У межах лімітів, встановлених НБУ, можна здійснювати два види переказів: Р2Р-перекази та quasi cash.
Перекази Р2Р – це перекази між двома картами (peer-to-peer означає віч-на-віч).
- з платіжних карток у гривнях можна переказувати на картки фізичних осіб за кордоном до 100 тисяч гривень на місяць;
- з валютних платіжних карток також дозволяється щомісяця переказувати суму, еквівалентну 100 тисячам гривень (це понад 3 тисячі доларів).
При цьому, маючи дві картки, гривневу та валютну, можна переказувати на місяць у сумі до 200 тисяч гривень.
Грошові перекази quasi cash – це поповнення електронних гаманців, брокерських або форекс-рахунків, оплата дорожніх чеків, покупка віртуальних активів та інше. Наприклад, це може бути поповнення за допомогою платіжної картки гаманця криптобіржі.
Наразі, у воєнний час перекази quasi cash із гривневих карток заборонені. Гроші можна переказувати лише з валютних карток. При цьому з валютних карток можна таким чином переказувати лише до 100 тисяч гривень на місяць (в еквіваленті гривням).
У деяких випадках ліміти дозволяють перевищити
Грошові перекази за кордон можна здійснювати без обмежень, якщо потрібно сплатити витрати:
- на навчання (перекази на рахунки навчальних закладів);
- пов'язані з лікуванням громадян або транспортуванням хворих громадян;
- пов'язані зі смертю за кордоном.
Крім того, ліміт місячних переказів можуть підвищити до 400 тисяч гривень у тому випадку, якщо гроші призначаються для волонтерської місії – закупівлі товарів військового призначення. До цього списку входить купівля бронежилетів, касок, шоломів, військової і тактичної форми, військового і тактичного взуття, захисного одягу, оптичних приладів для стеження, безпілотних літальних апаратів, спальних мішків, карематів та засобів для надання медичної допомоги.
Нагадаємо, напередодні Великодня, у суботу, в ПриватБанку стався масштабний збій програм та обладнання.