“Нафтогаз“ звинуватили в маніпуляціях з тарифами

Компанія "Нафтогаз України" затіяла гру в наперстки з населенням і місцевою владою, маніпулюючи з тарифами на газ для постачальників тепла. В кінцевому підсумку, завищені тарифи на газ доведеться оплатити нам, споживачам, пише відомий політолог Юрій Романенко у своєму Facebook.

“Нафтогаз“ звинуватили в маніпуляціях з тарифами - today.ua

Незважаючи на задеклароване зниження цін для побутових споживачів, "Нафтогаз" вирішив усе-таки взяти своє. Тарифи на газ для підприємств теплокомуненерго постачальник газу не знизив і виставив січневу ціну по 7,3 гривні за кубометр (по 8,8 с ПДВ). При цьому мерам міст "викрутили руки", змусивши їх підписати Меморандум, в якому прямо вказано, що тепловикам продаватимуть газ фактично за ринковим тарифом на газ.

Але в платіжках за тепло для нас, споживачів, буде виставлена ціна за зниженим тарифом. Природно, цю різницю в ціні ніхто тепловикам не подарує. Вони змушені будуть її оплатити. Єдина поступка, на яку пішов "Нафтогаз" - розстрочка платежів за опалювальний період до вересня 2021.

"Виходить традиційно українська ситуація. Спочатку створюють проблему, потім щосили думають, як її вирішити, потім урочисто оголошують, що проблема вирішена, а потім виявляється, що за всі рішення все одно заплатить кінцевий споживач. Тільки не в найближчі місяці, а до осені. Чисті наперстки ", - пише Романенко.

При цьому "Нафтогаз" сам заявив, що ціна 6,86, за якою він продає нині газ населенню, є прибутковою. Однак це не завадило йому виставити тепловикам тариф на газ, який на 1,93 гривні дорожче.

"Хто заплатить за цей банкет" Нафтогазу "? Якісь благодійники? Міжнародний валютний фонд? Байден?" - резонно запитує політолог і тут же сам відповідає: - Якщо по-простому, то виглядає це так: встановили ціну для населення 6,86, але тут же вирішили витягти бабла з іншої кишені. Адже якщо підприємства теплокомуненерго не виставлять відповідні ціни в платіжках, то у місцевої влади не залишиться іншого виходу, як витягнути цю різницю з місцевих бюджетів ".

“Нафтогаз“ звинуватили в маніпуляціях з тарифами У Меморандумі, звичайно, записали окремим пунктом, що ця компенсація буде виплачена з держбюджету, а не з місцевих бюджетів. Проте, якщо розібратися, то і держбюджет, в тому чи іншому вигляді, розподіляється на місця. Отже, ці гроші, які Романенко назвав "оброком для Коболєва і його менеджерів", не отримають і без того вбогі бюджетні галузі - медицина, освіта, соціальна сфера.

"Замість сотні нових ліжкомісць і нової дороги заплатити оброк Коболєву і його менеджерам. Ось про що ця вся історія", - підсумовує свої міркування політолог.

Нагадаємо, "Нафтогаз" налякав своїх споживачів високою платою за газ, яка з'явилася в їхніх особистих кабінетах. Але, як пояснили в компанії, "правильні" ціни за газ з'являться лише після 12 лютого. Тому передчасно турбуватися клієнтам неї варто.

ДЖЕРЕЛОfacebook
Дочка Ольги Сумської прикрасила червону доріжку зі своїм красенем-чоловіком
Дочка Ольги Сумської разом з чоловіком з'явилися на відкритті 43-го Московського кінофестивалю. Антоніна Паперна виглядала чудово під руку зі своїм зн...
В Україні скоротять виплати по безробіттю: Мінекономіки пропонує нову редакцію закону
В Україні розробили законопроект, який звужує права безробітних і зменшує соціальні виплати, передбачені на період безробіття. Що передбачає новий за...
Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз
Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на поч...
Натуральний манікюр: як прибрати залишки яскравого лаку з нігтів
Якщо ви вирішили зняти гель лак, але вас не влаштовує зовнішній вигляд нігтів, існує простий спосіб як привести їх в порядок. Б'юті-експерт розповів, ...
У школах Одеси введуть три нові предмети, яких немає в навчальних закладах України
В Одесі і Одеській області запустять новий пілотний проект. Якщо нова програма навчання виявиться ефективною і корисною, то три нові предмети з'являть...