Трохи більше півмільйона: членам наглядової ради компанії Нафтогаз обмежили зарплати

Наглядати за Нафтогазом вже буде не так заманливо, як це було раніше. Кабінет Міністрів обмежив зарплати членам Наглядової ради цієї компанії. Тепер максимальна сума зарплати, яку Нафтогаз може виплатити члену Наглядової ради, становить 6,328 мільйона гривень на рік.

Трохи більше півмільйона: членам наглядової ради компанії Нафтогаз обмежили зарплати - today.ua

"Встановити, що до 30 квітня 2022 року максимально допустимий розмір базового річного винагороди оплати послуг члена наглядової ради "Нафтогазу" становить 6,328 млн гривень", - йдеться в постанові Кабміну.

Таким чином, місячна зарплата одного члена наглядової ради Нафтогазу повинна бути не більше 527 тисяч гривень на місяць.

Варто зауважити, що для переважної більшості українців одного року роботи в такій Наглядовій раді вистачило би, щоб забезпечити своїй сім'ї безбідне існування на десяток, а то й більше років наперед. Трохи більше півмільйона: членам наглядової ради компанії Нафтогаз обмежили зарплати Однак при цьому можна вважати, що Кабмін обмежив членів Наглядової ради в їхніх доходах. В інші роки вони мали зарплати і побільше цієї. Втім, Нафтогаз не афішував, кому і скільки платили. У звітах публікувалися лише загальні суми, без персоналій.

Однак порівняльний аналіз сумарної зарплати членів Наглядової ради збиткового Нафтогазу та інших аналогічних (і більш успішних) європейських компаній показав, що в інших компаніях платять своїм наглядовим радам набагато скромніші суми.

На думку оглядача фінансового ринку Володимира Дольника, такі зарплати роблять членів Наглядової ради залежними від рішень менеджменту компанії і заважають об'єктивно оцінювати реальність. Тому Кабмін прийняв рішення щодо обмеження місячних зарплат сумою у 527 тисяч гривень.

Очевидно, з такими "злиденними" зарплатами члени спостережної ради Нафтогазу будуть більш неупереджені до можливих корупційних діянь керівництва компанії.

ДЖЕРЕЛОukranews