Останнім часом наші співгромадяни дедалі частіше розглядають покупку квартир як вигідний засіб вкладення накопичених грошей. Однак далеко не у всіх громадян є такі заощадження, щоб інвестувати їх у покупку квартири. При цьому девелопери пропонують інший спосіб вкладення грошей у нерухомість: можна купувати квартири у складчину.
Вони пропонують вкладати заощадження у будівельні фонди з високою прибутковістю. Таким чином інвестори можуть отримати до 10% річних при вкладенні коштів у валюті та до 20-25% - при вкладенні у гривні.
Про новий спосіб інвестування заощаджень, який буде взаємовигідним як для забудовників, так і для простих громадян, розповів співзасновник і керуючий партнер INSPI Development Володимир Семенцов.
За словами Семенцова, українці зможуть вкладати свої заощадження до фондів, створених девелоперами, купуючи акції цих фондів. На ці гроші будуватиметься нове житло. По суті, кожен вкладник інвестуватиме якусь кількість квадратних метрів у цьому новому житлі. Після того, як будинок збудують і квартири в ньому продадуть, він просто зможе обміняти свої акції на свою частину доходу від продажу нової нерухомості. Це буде вкладена ним сума із прибутком.
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
"Тепер, щоб отримати прибуток, не буде необхідності купувати всю квартиру, а з'являється можливість придбати цінні папери, які, за бажанням, можна буде продати або після того чи іншого проекту (його введення в експлуатацію) отримати прибуток нарівні із забудовником", - каже Семенцов.
Далі гроші, отримані за продаж своєї частини житла, можна вкласти вже у нове будівництво, або витратити. Такий спосіб вкладення заощаджень може стати непоганою альтернативою банківським вкладам з їхньою низькою прибутковістю, переконаний експерт. Інвестування у будівництво набагато вигідніше, ніж зберігання грошей у банку.
При цьому будівельні компанії не простоюватимуть в очікуванні інвесторів, а зможуть безперервно будувати та продавати житло.
Щоправда, при цьому на ринку нерухомості може виникнути ситуація, коли він буде пересичений і продати нове житло буде не так просто. До того ж, до таких вкладень заощаджень потрібні надійні гарантії повернення грошей, щоб інвестори не стали жертвами чергового Еліта-центру.
Нагадаємо, в Україні зростає попит на малогабаритне житло. У громадян немає грошей на покупку великих і просторих квартир.