Українцям, які незабаром збираються вийти на заслужений відпочинок, нагадали, що для оформлення пенсії зовсім не обов'язково бігати по кабінетах і вистоювати в чергах до чиновників. Сьогодні вистачає електронних сервісів, через які можна оформити будь-які виплати. Це можна, зокрема, зробити через портал держпослуг "Дія". Пенсія, оформлена онлайн - це не тільки зручно і швидко, але й безпечно в умовах епідемії коронавірусу.
Для того, щоб оформити пенсію через портал "Дія", майбутньому пенсіонеру потрібно заручитися тими ж документами, що і при оформленні паперової пенсії. Вся різниця лише в тому, що ці документи мають бути представлені не в паперовому, а в електронному вигляді.
Серед усіх цих документів найважливіші - документи, які підтверджують страховий стаж, необхідний для виплати пенсії. Варто нагадати, що цьогоріч для виходу на пенсію українцям знадобиться 28 років страхового стажу. А вже з наступного року необхідно буде 29 років. Так, рік за роком, вимоги щодо стажу будуть рости до 2028, поки ця цифра не досягне 35 літ.
Якщо в трудовій книжці з якої-небудь причини немає всіх записів, то майбутньому пенсіонеру доведеться заручитися довідками та виписками з місць роботи, які можуть підтвердити його стаж і те, що він працював офіційно. Адже при призначенні пенсії враховується лише той стаж, під час якого з зарплати регулярно платилися внески до Пенсійного фонду.
Щоб оформити пенсію через портал "Дія", потрібно надати такі документи:
- Заяву щодо призначення пенсії за віком;
- ІПН;
- Документи про місце реєстрації;
- Документи, що підтверджують стаж роботи (копії сторінок трудової книжки або довідки з місць роботи, якщо не вистачає записів у трудовій книжці);
- Документи, що засвідчують особливий статус особи (якщо такий є);
- Документ уповноваженого органу РФ про те, що особі не призначалася пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, і особисту декларацію про відсутність російського громадянства (для призначення пенсій особам, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя та що вони не отримують пенсії від уповноважених органів РФ);
- Відомості про застраховану особу з 1 липня 2000 року.
Слід також пам'ятати, що з нинішнього року в Україні зрівнявся вік виходу на пенсію для чоловіків і жінок. І ті, і інші мають право вийти на заслужений відпочинок з 60 років. Єдиною перешкодою для цього може стати нестача страхового стажу. Якщо стажу не вистачає, тоді вступають в дію інші терміни і механізми призначення пенсії.
Нагадаємо, при цьому деяким громадянам все- таки дозволили виходити на пенсію раніше 60 років.