Українцям нагадали, як можна оформити пенсію через портал держпослуг “Дія“

Українцям, які незабаром збираються вийти на заслужений відпочинок, нагадали, що для оформлення пенсії зовсім не обов'язково бігати по кабінетах і вистоювати в чергах до чиновників. Сьогодні вистачає електронних сервісів, через які можна оформити будь-які виплати. Це можна, зокрема, зробити через портал держпослуг "Дія". Пенсія, оформлена онлайн - це не тільки зручно і швидко, але й безпечно в умовах епідемії коронавірусу.

Українцям нагадали, як можна оформити пенсію через портал держпослуг “Дія“ - today.ua

Для того, щоб оформити пенсію через портал "Дія", майбутньому пенсіонеру потрібно заручитися тими ж документами, що і при оформленні паперової пенсії. Вся різниця лише в тому, що ці документи мають бути представлені не в паперовому, а в електронному вигляді.

Серед усіх цих документів найважливіші - документи, які підтверджують страховий стаж, необхідний для виплати пенсії. Варто нагадати, що цьогоріч для виходу на пенсію українцям знадобиться 28 років страхового стажу. А вже з наступного року необхідно буде 29 років. Так, рік за роком, вимоги щодо стажу будуть рости до 2028, поки ця цифра не досягне 35 літ.

Якщо в трудовій книжці з якої-небудь причини немає всіх записів, то майбутньому пенсіонеру доведеться заручитися довідками та виписками з місць роботи, які можуть підтвердити його стаж і те, що він працював офіційно. Адже при призначенні пенсії враховується лише той стаж, під час якого з зарплати регулярно платилися внески до Пенсійного фонду. Українцям нагадали, як можна оформити пенсію через портал держпослуг “Дія“ Електронні копії документів також зробити нескладно. Для цього потрібно або замовити ксерокопії цих документів, або самому зробити їхні якісні фото за допомогою смартфона чи будь-якого іншого пристрою, що робить знімки у цифровому форматі. На знімках повинні добре читатися всі записи і цифри.

Щоб оформити пенсію через портал "Дія", потрібно надати такі документи:

  • Заяву щодо призначення пенсії за віком;
  • ІПН;
  • Документи про місце реєстрації;
  • Документи, що підтверджують стаж роботи (копії сторінок трудової книжки або довідки з місць роботи, якщо не вистачає записів у трудовій книжці);
  • Документи, що засвідчують особливий статус особи (якщо такий є);
  • Документ уповноваженого органу РФ про те, що особі не призначалася пенсія за місцем реєстрації на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя, і особисту декларацію про відсутність російського громадянства (для призначення пенсій особам, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м.Севастополя та що вони не отримують пенсії від уповноважених органів РФ);
  • Відомості про застраховану особу з 1 липня 2000 року.

Слід також пам'ятати, що з нинішнього року в Україні зрівнявся вік виходу на пенсію для чоловіків і жінок. І ті, і інші мають право вийти на заслужений відпочинок з 60 років. Єдиною перешкодою для цього може стати нестача страхового стажу. Якщо стажу не вистачає, тоді вступають в дію інші терміни і механізми призначення пенсії.

Нагадаємо, при цьому деяким громадянам все- таки дозволили виходити на пенсію раніше 60 років.

ДЖЕРЕЛОhvylya