Ціни на м'ясо у світі будуть рости. Це пов'язано і зі зниженням кормової бази, і з екологічними ініціативами людства, які неминуче призведуть до зниження виробництва м'яса та м'ясопродуктів. Вже через півроку ціни на м'ясо на світовому ринку можуть вирости у півтора-два рази. Однак в Україні вони піднімуться ще вище.
Таким чином, лише за якихось півроку-рік м'ясо може стати делікатесом для переважної більшості українців, каже виконавчий директор Асоціації м'ясної галузі Микола Бабенко.
В Україні ціни на м'ясо вже виросли минулого літа, відзначає фахівець. Найбільше додала в ціні курятина. Вона стала дорожче на 19,6%. На 12,2% зросла в ціні яловичина і найменше, але все ж додала, свинина - 4,2%. Однак це ще не межа, каже Бабенко. Ціни на м'ясо в Україні будуть і далі рости. Причому випереджальними темпами - швидше ніж в Європі і світі. Справа в тому, що вітчизняна м'ясна галузь потрапила в замкнене коло. Через високу собівартість українського м'яса зростає його імпорт із західноєвропейських країн, де воно коштує дешевше. Так, імпорт свинини в Україну вже в 7 разів перевищив експорт цього ж продукту.
А через збільшення обсягу імпорту скорочується виробництво вітчизняного продукту, що призводить до ще більшого його подорожчання.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
При цьому ціни на м'ясо зростуть не тільки в Україні. Але якщо, наприклад, для німців це будуть прикрі невеликі зайві витрати, то українцям такі витрати будуть просто не по кишені.
"Одна справа - зростання цін на м'ясо в Німеччині, де мінімальна зарплата 2000 євро на місяць, а інша справа - в Україні, де вона в 10 разів менше - 200 євро на місяць", - говорить Бабенко.