Today.ua

Пенсія в Україні буде доступна лише одиницям: як зміняться вимоги до стажу

Вже через декілька років пенсія в Україні стане доступною лише небагатьом шістдесятирічним громадянам. Про це розповіла в інтерв'ю одному з вітчизняних ЗМІ міністр соцполітики Марина Лазебна.

З кожним роком в Україні зростає вимога до страхового стажу, який необхідний для виходу на пенсію. Так, у поточному році потрібно мати не менше 28 років страхового стажу, щоби вийти на заслужений відпочинок в належні за законом 60 років. Однак із кожним роком цей необхідний мінімум зростає на рік, поки до 2028 року не досягне 35 років.

Таким чином, вже з 2028 року піти на пенсію в 60 зможуть лише громадяни, які зуміли заробити на той час не менше 35 літ страхового стажу.

Нагадаємо, що страховим є стаж, протягом якого з зарплати одного працюючого проводилися податкові відрахування і відрахування у Пенсійний фонд. Тобто, фактично все своє трудове життя людина повинна була працювати "по-білому". З огляду на масштаби тіньової зайнятості в Україні, неважко припустити, що мати таку бездоганну трудову біографію вдасться лише небагатьом громадянам. Решті ж доведеться працювати ще й після 60 років, що заробити собі страховий стаж і, нарешті, відправитися на пенсію. Але ж у 60 років у багатьох людей вже й здоров'я не те, щоби продовжувати інтенсивно працювати.

До речі, сама Марина Лазебна вважає, що в цьому випадку громадян могла би виручити накопичувальна пенсія, яку мають намір впровадити в Україні. Маючи свій накопичувальний рахунок, людина могла би собі дозволити піти на пенсію в 60 років, навіть не маючи при цьому достатнього страхового стажу.

Нагадаємо, що зараз в Україні діє лише солідарна пенсійна система, за якої усі працюючі громадяни утримують пенсіонерів за рахунок своїх внесків до Пенсійного фонду. А при накопичувальній пенсії кожна людина буде сама протягом життя накопичувати гроші на своєму рахунку, щоби потім отримувати їх у старості. Тому зараз уряд хоче впровадити систему накопичувальних пенсій, яка буде існувати паралельно із солідарною системою.

Втім, скептики кажуть, що в нинішніх українських реаліях накопичувальна пенсія нежиттєздатна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ