Чехія готова надати українцям роботу, в тому числі сезонну: хто потрібен терміново

Автор: Марченко Любов

Багато українців до війни, шукаючи вищих заробітків, працевлаштовувалися за кордоном. На початку війни велика кількість громадян України тимчасово залишила країну та поїхала до Європи. Зокрема, рятуючи життя, багато хто переїхав до Чехії. Вона є лідером із зайнятості населення в усьому Євросоюзі. Там на одну вакансію претендує менше однієї людини. Тому робота у Чехії для українців є.

Чехія готова надати українцям роботу, в тому числі сезонну: хто потрібен терміново - today.ua

За рівнем зайнятості громадян Чехія лідирує вже шостий рік поспіль. Видання ceskenoviny.cz повідомляє, що на листопад 2022 року рівень безробіття в країні склав лише 3,5%, а у жовтні він був аналогічним. Аналогічний листопадовий показник 2021 був на рівні 3,3% безробітних.

Для більшого розуміння: на листопад минулого року лише 257 187 осіб були зареєстровані як безробітні у Чеській службі зайнятості. При цьому, порівняно з жовтнем, знизилася кількість вакантних місць. На листопад чисельність вакансій становила 292 тисячі. Однак у Чеському центрі зайнятості прогнозують зростання безробіття в наступні кілька місяців.

У порівнянні з жовтнем 2022 року в листопаді кількість вакансій, що пропонуються центром зайнятості, скоротилася на 5 390 на місяць. Якщо ж порівнювати цей показник із листопадом 2021 року, то він знизився на 52 870 вакансій. Восени минулого року на одне вакантне місце претендувало 0,9 особи.

Популярні зараз

Україна цьогоріч може залишитися без врожаю фруктів: в усьому винні бджоли

Українським біженцям у Німеччині скорочують готівкові виплати

Названо пенсії, які отримуватимуть українці з мінімальною та середньою зарплатою

У Раді готують нове підвищення пенсій українців: виплати зростуть до 60% від зарплати

Чехія готова надати українцям роботу, в тому числі сезонну: хто потрібен терміново

"Роботодавці, як і раніше, зацікавлені у працівниках, в основному технічних і ремісничих спеціальностей. Довгостроковий попит — на кваліфікованих майстрів”, — каже генеральний директор Управління праці Віктор Наймон.

З початком зимового туристичного сезону зріс і попит на сезонних працівників в індустрії відпочинку. Роботодавці часто потребують працівників на неповний робочий день. Найчастіше це роботи з обслуговування гірськолижних підйомників, робота в індустрії гостинності, а також виконання обов'язків лижних інструкторів.

Прогнозоване службою зайнятості зростання безробіття найближчими місяцями буде пов'язане із закінченням сезонних робіт. Певний вплив на ринок праці може мати і енергетична криза, війна в Україні, а також збільшення кількості хворих на COVID-19.

На кінець осені 2022 року в Чехії працевлаштовано 99 644 українців із візами тимчасового захисту. Часто українці в Чехії влаштовуються складальниками, різноробочими на будівництві, працівниками на виробництві та водіями. З-поміж усіх офіційно зареєстрованих безробітних у Чехії українці становлять 5,3%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А найбільше українських біженців влаштувалось у Польщі. Наші співвітчизники обрали її через територіальну та культурну близькість, а також через схожу мову, яку легко вивчити. Проте, кількість вакансій у цій країні різко скоротилася. Стало відомо, в яких регіонах є робота і які фахівці затребувані.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Чехія відкриває на своїх військових заводах тисячі вакансій для українців.