Частині населення України не зарахують платню за комуналку

Частині населення України не зарахують комунальні платежі, які будуть сплачені установам, непідконтрольним чинній українській владі. Зокрема, комунальні платежі не будуть зараховані мешканцям окупованих територій, які переказали гроші банківським установам, що не мають ліцензій НБУ.

Частині населення України не зарахують платню за комуналку - today.ua

З таким попередженням виступила Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Стало відомо, що окупаційна влада змушує мешканців окупованих територій вносити плату за комунальні послуги. Вони або збирають з населення гроші нібито в рахунок оплати наданих комунальних послуг, або вимагають, щоби громадяни переказували гроші на рахунки фінансових установ, які не зареєстровані в українському правовому полі. Частині населення України не зарахують платню за комуналку НРКЕКП попереджає, що всі платежі банкам та іншим фінансовим установам, які не мають ліцензії НБУ, вважаються недійсними і не будуть зараховані.

Тому мешканців непідконтрольних територій закликають не переказувати грошей на рахунки, вказані окупантами. Інакше вони просто втратять свої гроші і будуть змушені заново вносити плату за комуналку, коли в їхні населені пункти повернеться українська влада.

"Сплата за зазначені послуги має відбуватися виключно на рахунки електро-, газопостачальних та комунальних підприємств, які відкриті у спосіб, встановлений законодавством України", - зазначили в НКРЕКП.

Нагадаємо, в Україні зареєстровано законопроект, яким хочуть звільнити переселенців, що компактно проживають у відведених місцях, від плати за комуналку та житло.