Частину врожаю не зберуть: через ціни на ягоди фермери вирішили їх залишити на корені

Автор: Марченко Любов

В Україні цьогоріч склалася вкрай низька ціна на ягоди. Через це врожай популярної осінньої ягоди пропадає на корені. Йдеться про кавуни. Багато дрібних фермерів, через низьку ціну, відмовилися їх збирати, залишивши дозрілі плоди на полі.

Частину врожаю не зберуть: через ціни на ягоди фермери вирішили їх залишити на корені - today.ua

Великі баштанники майже не постраждали. Вона заздалегідь домовилися з торговими мережами щодо постачання своєї продукції. І тому восени проблем із реалізацією свого товару у них не було.

Під удар потрапили дрібні й середні фермери, які заздалегідь договорів не укладають і беруться за вирощування врожаю на свій страх і ризик. А тому виходить або пан, або пропав.Цьгоріч, схоже, вийшло друге.

Ще на початку попереднього тижня оптовики давали за кавуни по 1 гривні за кілограм. Ця ціна вдвічі нижча минулорічної і тієї, що була два роки тому. Вона балансує на межі собівартості вирощування кавунів. Однак за тиждень оптові ціни ще впали - до 30-50 копійок за кіло. Та й за таку непридатну ціну збирають не весь урожай, а лише його частину. Частину врожаю не зберуть: через ціни на ягоди фермери вирішили їх залишити на корені Днями Мережу сколихнуло відео, як херсонські фермери своїми руками знищували урожай кавунів, скидаючи ягоди на землю прямо з автопричепа. Такі випадки не поодинокі. Урожай просто нікуди дівати. Соковиті і стиглі смугасті ягоди не хочуть брати навіть за мізерними цінами.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Тому фермери просто залишають урожай на полях, аби даремно не витрачати сили і пальне на збирання кавунів.

На початку, а потім і в середині серпня, з Херсона до столиці відправили по Дніпру дві баржі з кавунами. Одна доставила в столицю 500 тонн кавунів, інша 300 тонн. Однак цього замало для того, щоби збути весь урожай.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Виходячи з цієї ситуації, малим і середнім виробникам кавунів в Україні варто наслідувати приклад великих фермерських господарств, а саме: кооперуватися для створення товарних партій і шукати покупця своєї продукції ще на етапі посадки баштану", - радить консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО ) Катерина Звєрєва.

Нагадаємо, з такої ж причини, через відсутність попиту, фермери були змушені на початку липня знищувати урожай черешні.