Бізнесу повертають не лише колишні податки, але й усі штрафи

Бізнесу повернуть довоєнну систему оподаткування. Платити податки за спрощеною схемою підприємці не зможуть. Натомість повертають штрафи, пов'язані з ігноруванням РРО.

Бізнесу повертають не лише колишні податки, але й усі штрафи - today.ua

Кабмін рішуче налаштований повернути колишні податки і штрафи вже з 1 липня цього року. Про це розповів у своєму Telegram-каналі перший заступник голови комітету з питань податкової та митної політики Ярослав Железняк.

Відповідно до законопроекту, підготовленого урядом, з 1 липня бізнес повернуть на довоєнну систему оподаткування. З початком війни багато підприємців скористалися наданою можливістю і перейшли на спрощену 2% систему оподаткування. Проте вже з 1 липня все повернеться на круги своя. Причому для цього не знадобиться ні заяв про зворотний перехід, ні будь-яких інших кроків від підприємців. Їх повернуть на колишню систему оподаткування автоматично.

Бізнесу повертають не лише колишні податки, але й усі штрафи

Крім того, з цієї ж дати буде відновлено штрафи за невикористання РРО (касових апаратів) для підприємців, які зобов'язані їх використати.

З 1 липня також буде відновлено перевірки бізнесу. Але при цьому мають бути дотримані умови безпеки їх проведення. Якщо перевірка документів розкриє недоплату податків підприємцем, він зобов'язаний буде погасити виявлену заборгованість. При цьому, якщо він погасить її протягом 30 днів, то жодних штрафів до нього не застосовуватимуть.

Нагадаємо, у МВФ розглядають можливість надання Україні довгострокового кредиту на суму 16 млрд. доларів. Однак для цього Україна зобов'язана виконати цього року низку умов. Зокрема, йдеться про скорочення бюджетних видатків та збільшення власних доходів українського бюджету. Саме тому скасовуються податкові преференції, які були надані бізнесу на початку війни.

ДЖЕРЕЛОsud.ua