Бізнес попередив про згубні наслідки впровадження накопичувальної пенсії

Автор: Марченко Любов

Якщо в Україні впровадять накопичувальну пенсію і при цьому зобов'яжуть роботодавців сплачувати додаткові податки на пенсійні рахунки працівників, бізнес буде змушений піти масово в тінь. У результаті уряд доб'ється ефекту, зворотного очікуваному: пенсійні внески не зростуть, а навпаки, скоротяться.

Бізнес попередив про згубні наслідки впровадження накопичувальної пенсії - today.ua

Такими міркуваннями поділилася член наглядової ради Української ради бізнесу (УСБ), виконавчий директор Української асоціації прямого продажу Надія Бедричук.

Вже цього року, стверджує прем'єр-міністр Денис Шмигаль, в Україні почнуть запроваджувати другий рівень пенсійної системи. Цей етап пенсійної реформи передбачає формування особистих накопичувальних пенсійних рахунків працюючих громадян. Їх формуватимуть за рахунок нарахувань на зарплати працівників. Частину грошей платитиме за свого працівника роботодавець, частину держава та частину сам працівник. Причому, якщо перші два платники мають вносити гроші обов'язково, то сам працівник – лише за власним бажанням.

При цьому ніхто не звільняє роботодавців від платежів до солідарного Пенсійного фонду, які зараз платять у вигляді ЄСВ. А це означає, що платежі до накопичувальної пенсії будуть для них додатковою статтею витрат. Проте роботодавці до таких витрат не готові, вони й так скаржаться на непосильний податковий тягар.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

За словами Бедричук, бізнес не захоче та й не зможе брати на себе додаткові витрати.

Бізнес попередив про згубні наслідки впровадження накопичувальної пенсії

"Навіть заради такої доброї мети бізнес не буде, та й просто не зможе сплачувати непомірні податки. Нову систему не можна утримувати шляхом додаткового оподаткування. Її фінансування має йти від відрахувань з уже існуючих податків", – каже експерт.

Якщо ж держава не відмовиться від додаткового оподаткування, то бізнес просто піде у тінь. Працівників переведуть офіційно на мінімальні зарплати. У результаті, замість збільшення пенсійних зборів відбудеться їхнє скорочення. Втім, це стосуватиметься не лише платежів до Пенсійного фонду, а й платежів до бюджету, оскільки база оподаткування знизиться.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У нас були консультації з більш ніж сотнею профільних асоціацій. Кожна висловилася за зменшення податкового тягаря. Такий крок дозволив би досягти легалізації тіньової заробітної плати", – поділилася Надія Бедричук.

Нагадаємо, українцям розповіли, чи може податкова служба отримати дані щодо поповнення банківських карток.