Колишнім чоловікам дозволять виїзд за кордон: загальна мобілізація не торкнеться ще однієї категорії громадян

Під час воєнного стану та загальної мобілізації деякі військовозобов'язані чоловіки все ж таки мають право покинути країну. Стало відомо, що виїхати за кордон можуть колишні чоловіки.

Колишнім чоловікам дозволять виїзд за кордон: загальна мобілізація не торкнеться ще однієї категорії громадян - today.ua

В яких випадках трансгендери, які колись були чоловіками, можуть залишити межі України, розповів адвокат адвокатського об'єднання T&T Partners Владислав Юрчак.

У складі ЗСУ сьогодні воює чимало людей, які належать до ЛГБТ-спільноти. Нестандартна сексуальна орієнтація не заважає їм захищати Україну зі зброєю у руках. Але при цьому чоловіки, які офіційно змінили стать, все ж не підлягають мобілізації і можуть отримати право на виїзд за кордон у воєнний час. Однак за ними залишається право піти на службу до ЗСУ добровольцями.

На сьогодні в Україні законом визначено лише дві статі - жіночу та чоловічу. При цьому чоловіки, які змінили стать за допомогою медичних процедур, і отримали документи, які підтверджують, що вони стали жінками, разом зі зміною статі отримують і всі права, що є у жінок. Включно із правом на перетин кордону у воєнний час.

"Зараз виїхати за кордон можуть лише ті трансгендери, які пройшли процедуру зміни (корекції) статевої належності та у встановленому законом порядку отримали документи, в яких їхня стать визначена як "жіноча", – каже Юрчак.

Колишнім чоловікам дозволять виїзд за кордон: загальна мобілізація не торкнеться ще однієї категорії громадян

Однак пройти всі необхідні процедури і отримати такі документи в Україні дуже непросто, зазначає юрист. Нашему суспільству це все ще в дивину і, попри те, що корекція статі за законом можлива, досягти цього зазвичай дуже складно.

"Але реально, якщо встановити особі психічний та поведінковий розлад "транссексуалізм" або наявність соціально-психологічних показань для зміни статі особи", – наголосив експерт.

Загалом, якщо чоловікові-трансгендеру все ж таки вдалося довести, що він жінка, і пройти всі сім кіл медичних та юридичних процедур, то він зможе залишити межі країни.

При цьому в нього має бути:

  • медичне свідоцтво про зміну (корекцію) статевої належності;
  • нове уточнене свідоцтво про народження;
  • новий закордонний паспорт.

Нагадаємо, в Україні пропонують роботу, яка дозволить чоловікам легально та надовго виїжджати за кордон. Навіть більше, вони зможуть працювати за кордоном і отримувати там вельми непогану зарплату.

ДЖЕРЕЛОprogroshi.news