Влада Китаю може оголосити війну криптовалютам та майнерам

Біткоїн поставив під загрозу грандіозні плани Китаю. Влада Піднебесної перед усім світом заявила, що з 2030 року китайці почнуть скорочувати у себе викиди вуглекислого газу, а до 2060 планують досягти вуглецевої нейтральності. Однак через майнерів криптовалюти, яких в Китаї зосереджено більше, ніж в інших куточках світу, ці плани можуть полетіти шкереберть.

Влада Китаю може оголосити війну криптовалютам та майнерам - today.ua

Справа в тому, що майнінг криптовалюти, і зокрема, біткоїнів - справа вельми енергозатратна. Майнери біткоїнів за рік споживають, за підрахунками фахівців, близько 128,84 терават-години електроенергії. Це більше ніж, наприклад, споживає вся наша Україна, або така велика країна, як Аргентина. Причому, 75% світового майнінгу припадає саме на Китай.

Зрозуміло, що таке енергоспоживання не може підтримуватися лише за рахунок, наприклад, "зеленої" енергії. Ясно, що майнери "всеїдні", їм просто потрібно багато енергії. І за великим рахунком їм однаково, яким способом видобувають цю енергію. Тому не найекологічніші електростанції змушені спалювати тонни палива і викидати в повітря тонни шкідливих речовин.

Влада Китаю може оголосити війну криптовалютам та майнерам Причому армія майнерів біткоїна зростає з такою швидкістю, що зовсім скоро, до 2024 року, лише китайські майнери споживатимуть вже 296,59 терават-години. Це обернеться сумарним річним викидом в атмосферу 130 мільйонів тонн вуглецю.

За таких умов говорити про вуглецеву нейтральність не доводиться. Причому, якщо біткоїн не зупинити, то не зупинити і майнерів. А отже, вони будуть забруднювати атмосферу більше, ніж всі шкідливі підприємства і самий застарілий транспорт.

Райони, в яких зосереджена найбільша кількість майнінгових ферм - внутрішня Монголія, а також провінції Синьцзян і Сичуань. Через такий "брудний" промисел Китай ризикує потрапити зі світових лідерів в світові аутсайдери.

Тому, якщо він хоче залишитися в лідерах і має намір виконати свою обіцянку щодо викидів вуглецю, Китаю доведеться щось вирішувати із цифровою валютою. Для початку - хоча би ввести якісь обмеження для майнерів.

Нагадаємо, деякі аналітики вважають, що біткоїн вже незабаром десятикратно виросте в ціні і обійде за капіталізацією навіть золото.

ДЖЕРЕЛОhttps://lenta.ru/news/2021/04/08/bitchina/
Названо наймодніший візерунок для манікюру, який буде в тренді до кінця 2021 року
Наймоднішим візерунком в манікюрі 2021 став принт “шахівниця“. Після виходу серіалу “Хід королеви“ шахова тема поширилася в усі сфери. Модниці у всьом...
В Україні стрімко дорожчає хліб: зростання цін може зупинитися в червні
Хліб в Україні за останній рік подорожчав на 12,5%. За прогнозом економістів, ціни на пшеницю перестануть рости в кінці червня, а значить ціни на хліб...
Члени королівської родини Великобританії привітали сина принца Гаррі і Меган Маркл з днем народження
6 травня Арчі Харрісон Маунтбеттен-Віндзор - син принца Гаррі і Меган Маркл відзначає день народження. Хлопчику виповнюється два рочки. Королівська сі...
Українців для отримання субсидії змусять відзвітувати про накопичення та покупки
Міністерство соціальної політики внесло ряд змін до форм “Заяви про призначення і надання житлової субсидії в грошовій формі“ та “Декларації про доход...
Київстар пропонує абонентам застрахувати свої смартфони: умови нової послуги
Київстар запустив нову послугу, якої немає у інших мобільних операторів. Тепер абоненти Київстар можуть застрахувати свій смартфон на невелику суму пр...