Біткоїн загрожує клімату на планеті: екологи лякають людство криптовалютою

Біткоїн загрожує не лише фінансовій стабільності економіки, а й клімату на планеті. Майнінг криптовалюти вельми енергоємна справа, і на поповнення кількості біткоїнів витрачаються колосальні енергоресурси, що може призвести до екологічної катастрофи.

Біткоїн загрожує клімату на планеті: екологи лякають людство криптовалютою - today.ua

Зокрема, фахівці Кембриджського університету підрахували, що майнери біткоїнів витрачають потужність в розмірі 110 ТВт*год, що більше, ніж сумарне річне енергоспоживання багатьох країн. Наприклад, уся Швейцарія за рік споживає менше енергії.

Тож не дивно, що процес "видобутку" біткоїна вважається одним із найбільш "брудних", в екологічному плані, занять. При цьому велика частина біткоїнів видобувається майнерами в Росії і Китаї. Навряд чи там використовують для їхнього видобутку енергію від "зелених" джерел.

При цьому приріст маси нових біткоінів йде не так швидко, як інвестиції в них. Капіталізація біткоіна, як грошової одиниці, відбувається дуже стрімко. Навіть порівняно невеликі грошові надходження здатні набагато збільшити його ціну.

Біткоїн загрожує клімату на планеті: екологи лякають людство криптовалютою

Влада реально стали побоюватися біткоїна

Не маючи під собою жодного економічного грунту, біткоїн став уже реально загрожувати світовій фінансовій системі. Тому навіть у країнах, де він офіційно дозволений, влада стала подумувати, чи не поквапилась вона із цим дозволом.

Втім, від заборон влади, звісно, багато що залежить, і збити ціну з біткоїна вона може. Та ось поховати його остаточно навряд чи вдасться. Почасти тому до боротьби проти електронних грошей підключили екологів.

За негативний, але вельми наочний приклад обрали Ілона Маска з його Tesla, яку норовливий мільярдер раптом вирішив продавати за біткоїни. Припустимо, хтось купив Tesla вартістю в 55 тисяч доларів за один біткоїн. У такому випадку, за оцінками аналітиків Bank of America (BofA), вуглецевий слід такої покупки становить майже 300 тонн (це шкідливі викиди, які потрібні були для того, щоб намайнити цей біткоіни). І ці умовні 300 тонн майже в 9 разів перевищують передбачуване скорочення викидів в атмосферу при експлуатації Tesla протягом усього терміну її "життя". Тобто, така гра точно не вартує свічок.

Тому багато фінансистів тепер встали єдиним фронтом з екологами проти криптовалюти, що втім, іншим фінансовим експертам не заважає прогнозувати біткоїну "довге і щасливе" життя. У ньому будуть і злети, і падіння. Причому, як кажуть, чергове падіння, і дуже сильне, вже не за горами. Однак за ним знову піде період зростання.

ДЖЕРЕЛОnv.ua
Від початку року в Україні вже тричі підвищили пенсії: декому дісталася надбавка в 9 тисяч
Від початку 2021 року в Україні вже тричі підвищували пенсії. Розмір цих підвищень коливається в широкому діапазоні. Деяким дісталася надбавка лише у ...
ЗАЗ реанімувався: завод нарощує обсяги збирання автомобілів та освоює нові програми
Лідер українського автопрому - Запорізький автомобілебудівний завод стрімко виходить ыз коми, в якій він перебував кілька років. Відродивши виробничу ...
ПриватБанк та Ощадбанк підозрюють у монопольній змові
Антимонопольний комітет (АК) зайнявся вивченням платежів, які стягують ПриватБанк та Ощадбанк за свої послуги за безготівковим розрахунком покупців у ...
На тлі загального здорожчання в Україні стрімко дешевшає популярний овоч для салату
Незважаючи на суцільну продуктову дорожнечу, в Україні почав дешевшати популярний овоч для салату. Одні спеціалісти продовольчого ринку кажуть, що це ...
Українцям загрожують масові скорочення: чого очікувати від роботодавців
Роботодавці України розкрили свої плани на найближчий рік: вони планують скорочення персоналу і підвищення зарплати для працівників, які залишаться. Т...