Today.ua

Біткоїн стрімко обвалився після встановлення чергового рекорду

Після рекорду, встановленого 10 листопада, біткоїн обрушився і стрімко падає вниз, тягнучи за собою інші альткоїни. За тиждень головна криптовалюта втратила у вартості 13%, а за 9 днів її ціна просіла на 14 тисяч доларів. Проте, аналітики вважають, що таке падіння тимчасове, і після нього біткоїн знову швидко зростатиме.

Біткоїн почав стрімко втрачати ціну з понеділка, 15 листопада. Поки що цей "ведмежий" тренд зупинити не вдається, і головна криптовалюта продовжує падіння. Якщо на своїй рекордній відмітці, досягнутій 10 листопада, вартість біткоїна склала 69 тисяч доларів, то на ранок 19 листопада він упав до позначки 55,6 тисячі доларів.

Щоправда, далі падати біткоїн не став. Відштовхнувшись від локального "дна", він підстрибнув опівдні до позначки 57,5 тисячі доларів. Але поки говорити, що біткоїн повернувся до сталого зростання, було би передчасно, вважають аналітики. Падаючи, біткоїн прихопив за собою вниз й інші популярні криптовалюти. Зокрема, за тиждень вони таким чином упали в ціні:

Що змусило біткоїн падати вниз?

Експерти ринку криптовалют вважають, що удару по біткоїну, і вже не вперше, завдали нові звістки з Китаю. У Піднебесній посили з ним війну. Там розгорнули справжнє полювання на майнерів та попередили підприємства, що нещадно підвищуватимуть їм ціну на електроенергію, якщо зловлять когось на майнінгу криптовалюти.

Другою вагомою причиною, як не парадоксально, стало нещодавнє рекордне зростання біткоїна до 69 тисяч за одну монету. Інвестори побоялися, що курс не втримається на такій висоті і почали активно позбавлятися біткоїнів, а також виводити прибуток. Таким чином, капіталізація ринку біткоїнів знизилася з 1,3 трильйона доларів до 1,06.

Однак, незважаючи на такий черговий обвал на ринку криптовалют, фахівці прогнозують біткоїну новий зліт ще до кінця поточного року. Так, на криптобіржі Kraken очікують, що до нового року він коштуватиме до 98 тисяч доларів.

Нагадаємо, біткоїн також заборонили до офіційного використання в Індонезії. Не виключено, що його можуть заборонити і в інших країнах, які сповідують іслам, оскільки за Кораном криптовалюта вважається гріхом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ