До кінця наступного тижня біткоїн може очікувати епічний обвал. Головна криптовалюта за тиждень впаде вниз на 10 тисяч доларів. Однак це ще не кінець епохи цифрових грошей.
Про ймовірний майбутній обвал біткоїна вже на найближчому тижні попередив головний крипто-стратег компанії TomiEx Анжей Ковальчук. За словами Ковальчука, біткоїн може обрушитися з нинішньої позиції, яка коливається трохи вище 33 тисяч доларів, до 27, а то і до 23 тисяч.
Принаймні, поки не видно причин для того, щоб він не падав, каже Ковальчук. На ринку цифрових грошей не з'явилося великих покупців, які могли би підтримати біткоїн своїми інвестиціями. А решта важелів впливу, які раніше могли надати йому потужний імпульс для руху в один або в інший бік, уже не працюють.
"Суть збереглася - значимість загального настрою на фінансовій арені набагато важливіше, ніж епізодичні коментарі про те, що ринок криптовалюти - це зло, або, навпаки, що це "математичне диво", - говорить Ковальчук.
Тут доречно згадати Ілона Маска, який ще пару місяців тому міг змусити біткоїн то рости, то скочуватися в безодню одним твіттом. Зараз таке вже не під силу навіть Маску. Це, до речі, свідчить радше на користь стійкості цифрової валюти: біткоіни набрав репутаційної ваги і став доволі інертним для того, щоб залежати від висловлювань одного епатажного чоловіка. Навіть якщо цей чоловік Ілон Маск.
У цьому сходяться практично всі експерти. Розходяться їхні прогнози лише в тому, до якої позначки очікується прийдешнє "вознесіння" біткоїна. Одна кажуть, що він може підстрибнути майже впритул до історичного максимуму, стабілізувавшись на позначці вище 64 тисяч доларів. Інші переконані, що біткоїн на цьому не зупиниться і піде далі вгору.
Що змусить біткоїн рухатися вгору
Ні, не твітти Ілона Маска. Цього разу не вони. Надати біткоїну висхідний рух може лише реанімація процесу майнінгу криптовалюти. Як відомо, зараз відбувається процес "великого вигання" майнерів із Китаю. Залишають вони Піднебесну не з власної волі, а через те, що уряд Китаю вирішив дати бій цифровим грошам і, особливо, енерговитратному та екологічно "брудному" майнінгу на своїй території.
Питання про екологічно брудний видобуток біткоїна зараз стоїть на порядку денному в усього світу. Втім, це більше схоже на привід для вигнання цифрових грошей з країни, а не на причину. Справжня причина в тому, що держава не хоче втрачати монополію на випуск грошей і всі процеси, пов'язані з ними. А біткоїн може позбавити її такої монополії. Тому проти нього так дружно повстала влада, наприклад, і в Китаї, і в США - попри те, що в інших питаннях вони є антагоністами.
Тому поки біткоїн не здобуде новий притулок для майнінгу, він не може істотно зрости. Подейкують, що таким новим домом для майнерів може стати Казахстан. Ось коли вони там влаштуються і почнуть обживати безкраї казахські лінії електропередач, тоді і можна буде давати серйозні прогнози на зростання біткоїна.
"Поки не настане час повноцінної роботи криптодобувачів, які раніше територіально знаходилися в Китаї, значного оптимізму по біткоїну, "ефіру" та інших криптовалютах не чекаємо", - підкреслив Ковальчук.
Що порадив експерт тим, хто хоче вкластися в біткоїн
Анжей Ковальчук не радить поспішати у цьому питанні. Адже якщо біткоїн буде падати, то у не великих покупців є шанс придбай його набагато дешевше. Багато біткоїнів, звичайно, продавати ніхто не стане. А ось невелике придбання можна зробити. Тому на наступному тижні потрібно визначитися з головним: скільки грошей ви готові (не боїтеся) виділити зі свого сімейного бюджету на покупку криптовалюти.
"Серед порад на наступний тиждень, які можна дати інвесторам і простим громадянам, головна - наступна: прийняти рішення на підставі рівня особистого бюджету, яку суму ви готові інвестувати в крипторинок", - говорить Ковальчук.
Нагадаємо, деякі аналітики говорять, що біткоїн усе ж може втратити свої позиції лідера на ринку криптовалют. Його може потіснити з п'єдесталу ефіріум, який зараз активно розвивається.