Біткоїн буде коштувати 100 тисяч доларів вже в цьому році: фахівці назвали причини

Біткоїн може злетіти до позначки в 100 тисяч доларів вже в поточному, 2021, році. Умови, що склалися на ринку валют, дають підстави для такого припущення, вважають аналітики фінансового ринку.

Біткоїн буде коштувати 100 тисяч доларів вже в цьому році: фахівці назвали причини - today.ua

Фахівці вважають, що каталізатором зростання біткоїна стала пандемія коронавірусу. Звичайно, він і без цього міг би зростати, проте не такими темпами. Та й рейтинг довіри до криптовалюти незмірно виріс саме наприкінці 2020-на початку 2021 року.

Фахівці називають три причини, що призвели до безпрецедентного зростання популярності біткоїна

Монетарна політика національних банків

Через економічну кризу, що вибухнула в зв'язку з пандемією коронавірусу, уряди були змушені вливати додаткові кошти в економіку, щоб якось стимулювати її відновлення. Тому центробанки багатьох країн надрукували більше грошей, щоби підвищити купівельну спроможність громадян. Природно, це призвело до інфляції та емісії національних валют.

Боячись втратити накопичене, інвестори кинулися шукати більш надійні кошти для збереження своїх заощаджень. Вони звернули свої погляди до біткоїнів, кількість яких у світі обмежена і тиражувати які так швидко, як паперові гроші, не вдасться.

Наприклад, минулими вихідними Конгрес США затвердив збільшення доларової маси ще на 1,9 трильйона. Це при тому, що за минулий рік доларів і так стало на 25% більше. Частина цих грошей обов'язково буде вкладена громадянами в криптовалюту.

Біткоїн буде коштувати 100 тисяч доларів вже в цьому році: фахівці назвали причини

Зростання накопичень громадян

Люди, в яких утворюється хоч якийсь надлишок грошей, або які накопичують свої заощадження на якусь велику покупку, намагаються вкласти їх найбільш вигідно. Як мінімум - щоби ці гроші не пропали, а як максимум - щоб вони приросли якомога більшими відсотками.

Довіра до традиційних валют підірвана інфляцією, тому приватні інвестори все більше воліють зберігати свої гроші в криптовалюті. І, незважаючи на те, що вартість біткоїна безпрецедентно зросла, люди не квапляться обмінювати криптовалюту на долари, євро або ще якісь гроші. Вони вірять у перспективу електронних грошей, і тому багато хто виводить їх на холодні гаманці (комп'ютери, не підключені до інтернету), щоб їхні криптозаощадження ще більше зростали в ціні.

Біткоїн стали визнавати навіть ті, хто раніше його цурався

Навіть фінансові ретрогради, які ще кілька років тому геть заперечували перспективу криптовалюти, змушені були визнати її спроможність. Тому багато великих банків, хто, не афішуючи своїх нових пристрастей, а хто й оголосивши про них усьому світу, відкрили у себе і такий напрямок.

Наприклад, ще три роки тому генеральний директор JPMorgan відкрито називав криптовалюту, і біткоїни зокрема, шахрайством. А вже в цьому році банк відкрив у себе 34 криптовакансіі.

Потихеньку створюють у себе відділи криптовалюти й інші великі фінансові монстри. Та й нефінансові компанії переводять частину своїх акцій в біткоїни. Як, наприклад, зробила Tesla Ілона Маска.

Правда, за недовгий період, що минув з тих пір, як Tesla вклала в біткоїни півтора мільярда доларів, фінансові гойдалки неабияк поколихали самого Маска, то виводячи його на вершину світової фінансової піраміди, то скидаючи на третю-четверту позиції. Однак Tesla, схоже, не має наміру відмовлятися від свого вкладення. І, не виключено, що вже в цьому році Маск міцно запанує на першій позиції у світовому рейтингу доларових мільярдерів саме завдяки цим вкладенням.

Нагадаємо, після падіння, біткоїн знову почав зростати. Так, вчора, 9 травня, його вартість підскочила до 53,4 тисячі доларів.

ДЖЕРЕЛОru.investing.com
Українців попередили про нову схему обману на OLX: телефонують з в'язниці і відправляють липові чеки
На популярній в Україні платформі онлайн-продажів OLX стала поширюватись нова шахрайська схема. Продавців розводять на липові чеки з iBox, які насправ...
Податок на біткоїн: українці мають віддати державі майже п'яту частину від продажу криптовалюти
Попри те, що в Україні досі офіційно не визначено статус біткоїна та інших цифрових валют, при продажу криптовалюти фізичні особи мають сплачувати под...
Джамала в купальнику з декольте до пупка показала спекотні фото з Єгипту
Джамала похвалилася своєю стрункою фігурою в дуже екстравагантному купальнику. Артистка, яка позбулася 10 кілограмів, набраних за дві вагітності, відч...
Рулет з маком на Великдень: покроковий рецепт святкової випічки
Крім пасок до великоднього столу готують безліч смачних і різноманітних страв, включаючи випічку. Спечіть ніжний і пухкий рулет з маком на Великдень, ...
Хто компенсує українцям збитки від відключення електроенергії: поради споживачам
Проблема відключення електроенергії знайома усім. З нею стикаються як мешканці новобудов, електричні підстанції яких не справляються з такою кількістю...