Біткоїн буде коштувати 100 тисяч доларів вже в цьому році: фахівці назвали причини

Автор: Марченко Любов

Біткоїн може злетіти до позначки в 100 тисяч доларів вже в поточному, 2021, році. Умови, що склалися на ринку валют, дають підстави для такого припущення, вважають аналітики фінансового ринку.

Біткоїн буде коштувати 100 тисяч доларів вже в цьому році: фахівці назвали причини - today.ua

Фахівці вважають, що каталізатором зростання біткоїна стала пандемія коронавірусу. Звичайно, він і без цього міг би зростати, проте не такими темпами. Та й рейтинг довіри до криптовалюти незмірно виріс саме наприкінці 2020-на початку 2021 року.

Фахівці називають три причини, що призвели до безпрецедентного зростання популярності біткоїна

Монетарна політика національних банків

Через економічну кризу, що вибухнула в зв'язку з пандемією коронавірусу, уряди були змушені вливати додаткові кошти в економіку, щоб якось стимулювати її відновлення. Тому центробанки багатьох країн надрукували більше грошей, щоби підвищити купівельну спроможність громадян. Природно, це призвело до інфляції та емісії національних валют.

Боячись втратити накопичене, інвестори кинулися шукати більш надійні кошти для збереження своїх заощаджень. Вони звернули свої погляди до біткоїнів, кількість яких у світі обмежена і тиражувати які так швидко, як паперові гроші, не вдасться.

Популярні зараз

В Україні виник гострий дефіцит спеціалістів: роботодавці конкурують за кандидатів і підвищують зарплати

Глава МЗС повідомив, коли F-16 з'являться в українському небі

Українські банки масово блокують карти клієнтів: названо причини

Названо категорії чоловіків, які можуть залишити країну в умовах мобілізації

Наприклад, минулими вихідними Конгрес США затвердив збільшення доларової маси ще на 1,9 трильйона. Це при тому, що за минулий рік доларів і так стало на 25% більше. Частина цих грошей обов'язково буде вкладена громадянами в криптовалюту.

Біткоїн буде коштувати 100 тисяч доларів вже в цьому році: фахівці назвали причини

Зростання накопичень громадян

Люди, в яких утворюється хоч якийсь надлишок грошей, або які накопичують свої заощадження на якусь велику покупку, намагаються вкласти їх найбільш вигідно. Як мінімум - щоби ці гроші не пропали, а як максимум - щоб вони приросли якомога більшими відсотками.

Довіра до традиційних валют підірвана інфляцією, тому приватні інвестори все більше воліють зберігати свої гроші в криптовалюті. І, незважаючи на те, що вартість біткоїна безпрецедентно зросла, люди не квапляться обмінювати криптовалюту на долари, євро або ще якісь гроші. Вони вірять у перспективу електронних грошей, і тому багато хто виводить їх на холодні гаманці (комп'ютери, не підключені до інтернету), щоб їхні криптозаощадження ще більше зростали в ціні.

Біткоїн стали визнавати навіть ті, хто раніше його цурався

Навіть фінансові ретрогради, які ще кілька років тому геть заперечували перспективу криптовалюти, змушені були визнати її спроможність. Тому багато великих банків, хто, не афішуючи своїх нових пристрастей, а хто й оголосивши про них усьому світу, відкрили у себе і такий напрямок.

Наприклад, ще три роки тому генеральний директор JPMorgan відкрито називав криптовалюту, і біткоїни зокрема, шахрайством. А вже в цьому році банк відкрив у себе 34 криптовакансіі.

Потихеньку створюють у себе відділи криптовалюти й інші великі фінансові монстри. Та й нефінансові компанії переводять частину своїх акцій в біткоїни. Як, наприклад, зробила Tesla Ілона Маска.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Правда, за недовгий період, що минув з тих пір, як Tesla вклала в біткоїни півтора мільярда доларів, фінансові гойдалки неабияк поколихали самого Маска, то виводячи його на вершину світової фінансової піраміди, то скидаючи на третю-четверту позиції. Однак Tesla, схоже, не має наміру відмовлятися від свого вкладення. І, не виключено, що вже в цьому році Маск міцно запанує на першій позиції у світовому рейтингу доларових мільярдерів саме завдяки цим вкладенням.

Нагадаємо, після падіння, біткоїн знову почав зростати. Так, вчора, 9 травня, його вартість підскочила до 53,4 тисячі доларів.