Селитимуть у гуртожитки: влада визнала, що зруйноване в Україні житло до зими не відновлять

В Україні не зможуть поновити зруйноване житло до початку опалювального сезону. А тим часом, багато біженців до осені почнуть повертатися з-за кордону. Серед них і ті, чиї оселі зруйновані. Вони поповнять лави внутрішніх переселенців, які залишилися без даху над головою. І владі терміново треба буде думати про розселення цих людей. Їх селитимуть до гуртожитків та інших приміщень, придатних для проживання.

Селитимуть у гуртожитки: влада визнала, що зруйноване в Україні житло до зими не відновлять - today.ua

Про це повідомила народна депутатка Олена Шуляк.

Сьогодні стоїть першочергове завдання – оперативно відновити інфраструктуру на територіях, звільнених від загарбників. Спочатку проводять розмінування території, а потім приступають до відновлення комунікацій: доріг, мостів, а також газового, електро- та водопостачання. Крім того, проводять ремонтні роботи у будинках, які не сильно постраждали.

Із держбюджету вже виділено на це понад мільярд гривень, зокрема 400 мільйонів – на відновлення інфраструктури у Київській області, каже Шуляк. Селитимуть у гуртожитки: влада визнала, що зруйноване в Україні житло до зими не відновлять Проте за попередніми підрахунками в Україні пошкоджено через військові дії 44,2 млн квадратних метрів житла. Це – величезний масив. І держава не має можливості відновити таку кількість житла до зими. У бюджетах, ні у державному, ні в місцевих, немає таких грошей.

Тому вже зараз треба подумати про розселення людей, які втратили дах над головою. Хтось із них досі мешкає у спортзалах, хтось знайшов тимчасовий притулок у дачних будиночках, які не пристосовані для зимового проживання. Цих людей тимчасово розселятимуть у гуртожитках та інших будівлях, пристосованих для того, щоби пережити там найхолодніший час, поділилася депутатка.

Крім того, уряд ухвалив рішення щодо залучення до робіт з розчищення завалів та відновлення інфраструктури українців, які офіційно зареєстровані як безробітні. Якщо за перший місяць перебування в цьому статусі для них не знайшлося належного робочого місця, їх відправлятимуть на суспільно корисні роботи.

Нагадаємо, українців, які мешкають у зруйнованих передмістях Києва, закликали не продавати свої будинки. До осені вони будуть дорожчими.

ДЖЕРЕЛОzagorodna.com