Підвищуватимуть поетапно: до кінця 2021 року тариф на електроенергію зросте вдвічі

Вже до кінця 2021 року тариф на електроенергію в Україні має зрости приблизно вдвічі. Одна кіловатгодина буде коштувати більше 3 трьох гривень. Підвищення тарифу, скоріш за все, буде поетапним.

Підвищуватимуть поетапно: до кінця 2021 року тариф на електроенергію зросте вдвічі - today.ua

Підвищення тарифу на електроенергію в нашій країні планувалося ще з 1 січня поточного року. Саме з цієї дати мали припинити продаж електроенергії населенню за спеціальними зобов'язаннями і запровадити ринкову ціну. Однак через епідемію коронавірусу населення так зубожіло, що влада не ризикнула вводити новий тариф на електроенергію. Для початку "комунальних бунтів" вистачило і газового ринку.

Було вирішено пом'якшити людям перехід від дешевої плати за енергію до дорогої. Для початку, з 1 січня 2021, скасували пільги зі сплати за електроенергію.

Які пільги були скасовані

  • Скасували пільговий тариф по 0,90 гривні за перші 100 Квт*год електроенергії. Тепер і перша сотня кіловат, і все, що понад неї, оплачується за одним тарифом - 1,68.
  • Скасували таку саму пільгу, по 0,90 гривні за кіловат, для сімей, які опалюють свої будинки електрикою. У них була пільга на перші 3000 кВт*год. Тепер також усе оплачується по 1,68. Правда, держава передбачила для таких клієнтів часткову грошову компенсацію плати за опалення, однак вона реально не покриває їхніх витрат.
  • Скасували пільгу зі сплати за електроенергію для жителів 30-кілометрових зон АЕС. Тепер вони платять за електрику скільки ж, як і ми всі, незважаючи на те, що в них під боком - атомна станція.

Підвищуватимуть поетапно: до кінця 2021 року тариф на електроенергію зросте вдвічі

Як можна поки економити на електриці

  • Можна замінити всі лампи на енергозберігаючі.
  • Максимально утеплити будинок (якщо для він опалюється електрикою).
  • Використовувати зонні лічильники. Нижчі нічні тарифи на електроенергію - єдина пільга, яка поки ще доступна. Однак логічно припустити, що і вони будуть рости пропорційно тому, як буде підвищуватися денний тариф для всіх побутових споживачів.

Січнева скасування пільг по тарифу на електроенергію була першою ланкою в ланцюжку підвищення тарифів

За нею підуть інші. По-перше, українську владу підстьобує до цього МВФ, який вимагає повної диктатури ринку в галузі комунальної енергетики. По-друге, компанія "Енергоатом", яка продає електроенергію для населення за дешевим тарифом, терпить через це збитки, які покривати нічим і нікому. Але ж на АЕС вже багато енергоблоків потребують відновлення, яке може підвищити термін їхньої експлуатації. Та й вимоги безпеки ніхто не скасовував (другий Чорнобиль ні нам, ні Європі не потрібен).

"У будь-якому випадку, з електрики прогнози несприятливі для населення. Якщо порахувати повні витрати на поставку струму побутовому споживачеві, то ціна виходить на рівні 3,5 грн / кВт · год. Плюс-мінус 20 копійок. Тобто тариф на електроенергію зростатиме" , - говорить економічний експерт Дмитро Марунич.

З ним згоден голова наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук. Вони каже, що тариф на електроенергію планували підняти вже у травні. Однак поки передумали і, ймовірно, почнуть цей процес на місяць-два пізніше. Тому з квітня тариф на електроенергію підвищувати не будуть. У квітні-травні людям вистачить шокової терапії і від тарифів на газ.

Тариф на електроенергію, скоріш за все, будуть підвищувати вже десь влітку. Джерела в Кабміні кажуть, що можуть почати з 2,50 гривні за кВт * год. А далі будуть підвищувати ще в один-два етапи - до 3,40-3,50, щоби до кінця року вийти хоча б на собівартість.

При цьому влада розглядає можливість зберегти пільговий тариф 1,68 гривні до якоїсь величини споживання. Можливо, на перші 300 кіловат, можливо - на перші 500. Поки що вважають, сперечаються і визначаються з можливою пільгою і датою ймовірного підвищення.

ДЖЕРЕЛОvesti.ua
Стало відомо, як зміниться зарплата українців у 2021 році: НБУ змінив свій прогноз
Стало відомо, як зміниться зарплата українців в 2021 році. НБУ оприлюднив новий прогноз по зарплаті, поліпшивши свій же власний, який він давав на поч...
Натуральний манікюр: як прибрати залишки яскравого лаку з нігтів
Якщо ви вирішили зняти гель лак, але вас не влаштовує зовнішній вигляд нігтів, існує простий спосіб як привести їх в порядок. Б'юті-експерт розповів, ...
У школах Одеси введуть три нові предмети, яких немає в навчальних закладах України
В Одесі і Одеській області запустять новий пілотний проект. Якщо нова програма навчання виявиться ефективною і корисною, то три нові предмети з'являть...
Григорій Решетник розповів про подорож з трьома маленькими дітьми: “Хочу розвіяти стереотип“
Григорій Решетник разом з трьома малолітніми синами та красунею-дружиною вирушив у відпустку. Зоряна родина полетіла на Мальдіви - єдине місце, куди в...
«Нова пошта» змінила графік роботи на Великдень і травневі свята
У компанії «Нова пошта» прийняли рішення змінити графік роботи на Великдень 2021 і травневі свята. Затверджено вихідні дні, коли відділення і адресна ...