В Україні нові одяг та взуття стають дефіцитом. Закордонні бренди до нас зараз майже не надходять, а власне виробництво з об'єктивних причин впало. Таким чином, незабаром вся Україна одягнеться в секонд-хенд.
Про те, що відбувається на українському ринку одягу, розповіло видання Forbes Україна.
Ще у 2019-2020 році закордонним брендам належало понад половину всього українського ринку одягу та взуття. Ще 30% припадало на частку секонд-хенду, а українські виробники задовольнялися скромними 11%.
Однак із початком війни ситуація кардинально змінилася. За словами CEO мультибрендового fashion-ритейлера ARGO Павла Савчука, поки що на складах компанії вистачає товару, проте більшість того, що там є – сезонний одяг, який завезли ще до війни. Наразі імпорт скоротився більш ніж удвічі.
Багато магазинів, які торгували брендовими речами, як закрилися з початком війни, так і досі ще не повернулися на український ринок.
Якщо валютні обмеження для рітейлерів, які торгують брендовим імпортом, залишаться, то до осені дефіцит цих товарів та нового одягу в Україні посилиться.
"Буде дефіцит. Ми виробляємо лише 20% одягу та взуття в Україні. Цього недостатньо", – каже CEO "Intertop Україна" Сергій Бадрітдінов.
Таким чином, вже до осені-зими цього року українці можуть залишитися без нового одягу. Якщо тільки не брати до уваги військове обмундирування, при закупівлі якого діють зовсім інші правила.
Щоправда, залишається ще секонд-хенд. Справжні знавці процесу вміють серед тамтешніх речей відшукати вінтажні речі, які можуть дати фору будь-якому пихатому бренду. А отже, зовсім без одягу українців не залишать – будемо доношувати.
Нагадаємо, Кабмін вирішив повернути податки та мита на імпортні товари.