Буча, Гостомель, Ірпінь: ціни на квартири у передмісті Києва до осені знизяться наполовину

Автор: Марченко Любов

Не всі власники житла у містах-сателітах Києва готові повернутися до рідних домівок, навіть якщо вони вціліли. Деякі з них уже виставили свої квартири на продаж, а хтось лише має намір це зробити, вичікуючи, коли ціни на квартири почнуть зростати. Проте експерти прогнозують, що до осені ціни на квартири у містах Буча, Ірпінь і Гостомель можуть знизитися наполовину.

Буча, Гостомель, Ірпінь: ціни на квартири у передмісті Києва до осені знизяться наполовину - today.ua

Продаж квартир у цих містах активізуватиметься з двох причин. По-перше, багато біженців із цих міст, які опинилися за кордоном, встигли знайти там роботу і тимчасове житло, а тому вже пов'язують своє майбутнє з цими країнами. По-друге, багатьом жителям, що втратили під час війни когось із рідних, морально важко буде повертатися до місць, де вони зазанали цих непоправних втрат.

Вже сьогодні ринок житла у цих містах починає оживати. При цьому квартир, виставлених на продаж (а це переважно вторинний продаж), поки що не так багато. Втім, і покупці наразі лише прицінюються до квартир в Ірпені, Бучі та Гостомелі. Буча, Гостомель, Ірпінь: ціни на квартири у передмісті Києва до осені знизяться наполовину Проте вже до осені люди, що залишилися за кордоном, почнуть обростати побутом, і їм терміново знадобляться гроші. А крім, як від продажу житла, що залишилося в Україні, їм більше немає звідки їх узяти. Отож до осені квартири у зруйнованих передмістях Києва масово підуть на продаж.

"Восени ми просто побачимо інші економічні моменти, і це точно вплине на весь ринок", - говорить експерт з містобудівного та земельного права Юрій Брикайло.

Популярні зараз

ПриватБанк видає долари, які потім складно обміняти

Подвоять штрафи за неявку до ТЦК: з'явились деталі покарання ухилянтів

У Зеленського зробили заяву про усунення перешкоди у передачі F-16 Україні

Одна з європейських країн збільшить розмір виплат українським біженцям

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він вважає, що до осені пропозиція на ринку житла у зруйнованих передмістях столиці набагато перевищить попит і купівельну спроможність переважної частини українців. Тому, якщо власникам квартир вдасться збути свої квадратні метри в цих містах хоча би за половину довоєнної ціни, це буде чималим успіхом.

Тим часом, українцям, які втратили своє житло через війну, можуть спочатку надати орендовані квартири, оскільки побудувати нові будинки для всіх швидко не вдасться.