Штучний інтелект, наче епідемія, дедалі більше захоплює український ринок праці. Більш ніж половина роботодавців вже висловлюються про ШІ у позитивному контексті, заявляючи, що ChatGPT став для них великою підмогою в роботі та наймі працівників на вакантні місця. Таким чином у "живих" українців з'явився дуже серйозний конкурент.
Про те, що ChatGPT став помічником для багатьох роботодавців, свідчать дані, які зібрав портал Work.ua.
Згідно з цими даними, лише за минулий тиждень допомогою ChatGPT скористалися майже 10 тисяч роботодавців. При цьому більш ніж половина (53%) з них оцінили досвід роботи з нейромережею позитивно і заявляють, що впроваджуватимуть його ширше.
Зокрема, роботодавці оцінили допомогу ChatGPT таким чином:
"Завдяки впровадженню ChatGPT працювати стало набагато швидше та ефективніше";
"Мені подобається, це супер зручно, користуюся, щоб переробити деякі вакансії, так би мовити, освіжити";
"Дуже зручно, особливо коли замовник не дає робочого опису складних вакансій (IT, технічні)".
Залишилися задоволені допомогою штучного інтелекту і рекрутери компаній. Вони кажуть, що ChatGPT допомагає у виконанні рутинної частини їхньої роботи і, водночас, допомагає в індивідуальному спілкуванні рекрутера з клієнтом, який шукає роботу.
Зокрема, ChatGPT допоміг їм:
- скоротити час на роботу з вакансією та на розробку шаблонів листів, звітів, що сприяє скороченню часу на наймання в цілому;
- покращити досвід взаємодії кандидатів та замовників у результаті більш привабливої і делікатної комунікації;
- заощадити кошти на послугах копірайтерів для рекрутмент-відділу.
При цьому роботодавці вже готові платити вищу зарплату фахівцям, які вміють ефективно взаємодіяти з нейромережею.
Зокрема на вакансію "менеджер проекту" (йдеться насамперед про IT-проекти) вже шукають спеціаліста, який вміє використовувати в роботі ChatGPT. Роботодавець готовий за це доплачувати. Зарплата, яку обіцяють такому фахівцю, виглядає доволі "смачно": від 80 до 120 тисяч гривень.
Крім того, багато власників компаній тепер шукають директора з маркетингу, який "на короткій нозі" з ChatGPT. Таким фахівцям обіцяють платити від 40 до 80 тисяч гривень на місяць.
Нагадаємо, при цьому сама нейромережа дала власний прогноз щодо фахівців, які будуть найближчим часом найбільш популярні на ринку праці. До топу вже звично увійшли IT-фахівці. Крім того, згідно з прогнозом, є непогані шанси у претендентів, які будуть згодні на роботу, що не потребує високої кваліфікації. А ось багато "білих комірців", особливо тих, що використовують алгоритми роботи і певний багаж знань, можуть залишитися без справ.