У серпні в Україні було офіційно зареєстровано майже 280 тисяч безробітних. Офіційне безробіття в нашій країні, здебільшого, має жіноче обличчя. При цьому більше шансів знайти роботу мають люди робітничих спеціальностей.
Про те, які цифри і тенденції панують на ринку праці в Україні, розповів у своєму Telegram нардеп Ярослав Железняк.
Отже, згідно з відомостями, які він має, у серпні в нашій країні було офіційно зареєстровано 278 тисяч безробітних. З початку повномасштабної війни це - найнижчий показник безробіття. При цьому в Україні офіційно безробітних чоловіків набагато менше ніж жінок. Із загальної кількості на їхню частку припадає лише 36%, тобто трохи більше третини.
Найнижчий рівень безробіття – у Чернівецькій області, найвищий – у Дніпропетровській. При цьому показник вакансій на 1000 осіб у серпні зріс, порівняно з липнем, на чверть. Рівень безробіття у Чернівецькій області становить 3,9%. Крім того, невисокий рівень безробіття фіксується і в інших західних областях:
Популярні зараз
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
- Закарпатській і Тернопільській – по 5,8%,
- Волинській – 6,5%.
Першість за рівнем безробіття посідає Дніпропетровська область – 22,2%. Окрім неї, у групі лідерів за цим показником ще дві області, в яких відбуваються активні бойові дії: Харківська – 20,5% та Запорізька – 17,8%.
"Це офіційна статистика. Не дуже показова, на мою думку, але тенденцію точно можна побачити", - прокоментував ці дані нардеп.
Втім, загальні тенденції можуть бути й такі. Але щодо кількості безробітних чоловіків, то багато хто з них, як і раніше, воліє про всяк випадок триматися в тіні.
Хто має більше шансів знайти роботу?
"Під час війни найбільш популярними професіями також будуть будівельники, комунальники та водії", - поділився, у свою чергу, аналітик компанії "Центр біржових технологій" Максим Орищак.
Крім того, він вважає, що високі шанси знайти роботу мають:
- продавці;
- касири;
- фармацевти;
- фермери;
- IT-фахівці.
При цьому є і буде чимало вакансій у таких галузях:
- обробній промисловості;
- торгівлі;
- сільському господарстві;
- виробництві продуктів харчування;
- логістиці;
- виробництві хімічної продукції, електроустаткування, меблів.
Нагадаємо, стало відомо, яких показників досягне реальне безробіття в Україні до кінця року.