Незважаючи на уповільнення темпів зростання безробіття, воно все ж таки зростатиме в Україні і наступного року. Принаймні кожен четвертий роботодавець має намір скорочувати персонал на своєму підприємстві. На сьогодні більшість зареєстрованих безробітних в Україні – жінки.
Такі дані наводить перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ради, нардеп Ярослав Железняк.
На понеділок, 24 жовтня, в Україні було офіційно зареєстровано понад чверть мільйона (254 тисячі) безробітних, повідомляє нардеп. Незважаючи на таку значну цифру, це менше, ніж було рік тому.
"Загалом показник зареєстрованих осіб навіть менший (на 6 тис.), ніж був рік тому. У тому числі через активну роботу Держзайнятості, яка з початку війни працевлаштувала 203 тис. осіб. Ще раз, йдеться про офіційно зареєстровані особи", – наголосив депутат.
Популярні зараз
Військовий аналітик помітив цікаву деталь у новому відео Путіна: “Не може поворухнути руками“
Україна значно випередила Європу в затратах на оренду житла, - ЛУН
Безробіття в Україні здебільшого має жіноче обличчя. Понад половину (65%) офіційно зареєстрованих безробітних становлять жінки. Причому найбільша питома вага безробітних жінок – у квітучій віковій групі: від 35 до 45 років. На сьогодні зареєстровано 48 тисяч жінок такого віку, котрі офіційно ніде не працевлаштовані.
Але все це – офіційні дані. Проте експерти кажуть, що неофіційні суттєво відрізняються, і насправді цифри безробіття в Україні набагато вищі. Є також припущення, що безробітних чоловіків не менше, ніж жінок. Однак цього року багато хто з них вважає за краще "не світитися", щоб не отримати повістку в армію.
Побічно оцінити реальну ситуацію на ринку праці можна за статистикою порталів пошуку роботи, а також за заявами роботодавців, яким просто немає сенсу приховувати свої плани.
Отже, згідно з даними порталу Work.ua, у жовтні на одне робоче місце претендують у середньому 4 особи, тоді як у вересні їх було 4,6. Водночас, портал RobotaUA наводить дещо інші дані. У жовтні на одну вакансію припадає 7 претендентів, а у вересні їх було ще більше – у середньому по 9.
"З боку роботодавця ситуація виглядає наступним чином. Згідно з опитуванням Європейської Бізнес Асоціації 7% звільняють персонал. Жовтневе опитування Американської торгової палати свідчить, що 19% скорочують персонал вже зараз, 9%, навпаки, наймають. На 2023 рік 27% прогнозують зменшення наступного року, 20% очікують на збільшення штату", - повідомив Желєзняк.
Таким чином, понад чверть українських роботодавців мають намір наступного року відправити частину своїх працівників на ринок праці. Отже, безробіття й надалі зростатиме.
Нагадаємо, українців, які офіційно вважаються безробітними, проте працюють неофіційно, позбавлятимуть допомоги з безробіття, а також субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.