Today.ua

Безробітних українців змусять працювати за мінімалку: кому перестануть платити допомогу під час війни

Безробітним українцям не платитимуть допомогу з безробіття упродовж року, як це було у мирний час. Їх залучатимуть до суспільно-корисної праці. За таку роботу платитимуть мінімалку. Окрім безробітних, залучити до таких робіт можуть ще й інші категорії населення.

В країні, що воює, всі мають або воювати, або вчитися, або працювати. Такий курс на виживання, взятий урядом України, озвучив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Тому всім безробітним, яким протягом першого місяця не знайшлося роботи за їхньою спеціальністю та кваліфікацією, пропонуватимуть іншу вакансію. Вона може бути із зовсім іншої сфери зайнятості і набагато нижчою за зарплатою. Якщо не знайшлося й такої вакансії, то безробітних залучатимуть до суспільно-корисної праці. Вони займатимуться розбором завалів, дрібним ремонтом пошкоджених будівель, ремонтом доріг і взагалі відновленням інфраструктури. При цьому до таких робіт влада на місцях має право залучати не лише офіційно зареєстрованих безробітних, а й інші категорії громадян.

Можуть також залучити до роботи:

При цьому є дві різні категорії громадських робіт: суспільно-корисні та громадські. Для залучення до суспільно-корисних робіт згода працівника не потрібна, влада це може зробити примусово. А громадські виконуються тільки на добровільних засадах.

Суспільно-корисні роботи регулюються особливим Порядком, який функціонує у воєнний час, розповів адвокат АТ "Чудовський та партнери" Леонід Горшенін.

Мета таких робіт:

"Суспільно-корисні роботи можуть бути недобровільними (виконуватися в рамках трудової повинності). Трудову повинность уповноважено запроваджувати військове командування разом із військовими адміністраціями (якщо створено) самостійно або із залученням органів виконавчої влади та місцевого самоврядування", – роз'яснив адвокат.

Безробітні працюватимуть на таких роботах не безкоштовно, але й заробити великих грошей там не зможуть. За таку роботу всім передбачено однакову зарплату – у розмірі мінімалки (6500 гривень до вирахувань податків та ЄСВ).

Нагадаємо, в Україні на ринку праці почало з'являтися більше вакансій, проте конкуренція за одне робоче місце, як і раніше, дуже висока.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ