Біженцям з України значно спростили працевлаштування у Польщі

Автор: Марченко Любов

Польща спростила процес працевлаштування для українських громадян. Втікачі з України можуть влаштуватися на роботу в цій країні за спрощеною процедурою.

Біженцям з України значно спростили працевлаштування у Польщі - today.ua

Відповідний спецзакон вже ухвалено польським сеймом, і, як тільки буде затверджено польським сенатом, одразу набуде чинності. Про те, як тепер українські біженці зможуть влаштовуватись у Польщі на роботу, розповіли в аналітичному центрі агентства з працевлаштування Gremi Personal.

Що змінилось у процедурі працевлаштування?

Раніше, щоб влаштуватися на роботу в Польщі, українцям потрібно було отримати дозвіл на працевлаштування. Тепер спеціального дозволу не потрібно. Достатньо лише легалізувати своє перебування в країні. Біженцям з України значно спростили працевлаштування у Польщі

Як українським біженцям легалізувати своє перебування у Польщі

Послідовність дій така:

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

“Податок на Forbes“: доларових мільярдерів хочуть змусити віддати 2% від їхніх статків

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

  • Підтвердити свою особу та зареєструватись у місцевій адміністрації. Там же можна отримати PESEL – аналог нашого ідентифікаційного коду (ІПН).
  • Якщо у когось немає підтвердження про в'їзд до Польщі (у метушні могли не внести дані), то його слід отримати в одному з рецепційних пунктів, а потім пройти реєстрацію у місцевій адміністрації.

Зареєструвавшись, біженець з України отримує право на легальну роботу у Польщі поряд із громадянами цієї країни. Законом встановлено термін перебування біженців з України на території Польщі. Він становить півтора роки (18 місяців). Після цього часу термін можуть продовжити ще на 18 місяців.

Роботодавець, який узяв українця на роботу, зобов'язаний повідомити про це місцеве бюро праці протягом 14 днів. Відомості про прийом на роботу вносять через сайт praca.gov.pl

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Прийняття цього спецзакону значно полегшує доступ громадян України до польського ринку праці. Це означає, що фактично одразу українці можуть приступити до роботи, що важливо для біженців, які не мають заощаджень і хочуть допомогти собі та родичам, що залишились в Україні. Щодня ми отримуємо понад 400 дзвінків від таких людей. Ми тільки чекали на відповідні законодавчі умови, щоб розпочати процес працевлаштування", – розповіла віце-президент агентства з працевлаштування Gremi Personal Кароліна Шлешинська.

Нагадаємо, два міста у Польщі вже відмовляються приймати у себе українців. Йдеться про Варшаву і Краків, які вже переповнені.