“Білий“ квиток: які є категорії придатності, і кого можуть мобілізувати

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні триває до 18 серпня. Громадяни, у військових квитках яких є відмітка про непридатність до служби, можуть бути звільнені від призову. Однак ступінь непридатності буває різним. Адвокати розповіли, кого із власників "білих" квитків можуть мобілізувати.

“Білий“ квиток: які є категорії придатності, і кого можуть мобілізувати - today.ua

"Білий" військовий квиток видається громадянам, непридатним до служби за станом здоров'я, але документ не гарантує повне звільнення від мобілізації.

Що означають категорії у "білому" квитку

Обмежена придатність: категорія "В"

Люди, яким присвоєно цю категорію, перебувають на військовому обліку, але не підлягають призову у мирний час. У разі повномасштабної війни ця категорія громадян може бути мобілізована. Після проходження медичної комісії ступінь придатності призовника визначається наявністю певних захворювань, що підтверджуються під час подальшого обстеження.

Популярні зараз

Названо тариф на електроенергію з 1 березня: хто зможе платити по 1,05 грн за кіловат

Соціальна допомога замість пенсії: які виплати отримають українці без трудового стажу

У Нацполіції розповіли про мобілізацію поліцейських

У Міноборони повідомили про зміну механізму доплат військовослужбовцям

Найчастіше до категорії "В" належать люди, у яких діагностували кишкові інфекційні захворювання; вірусні хвороби шкіри, слизової або нервової системи, такі захворювання як гельмінтоз як педикульоз, наслідки інфекційних та паразитарних захворювань.

Тимчасова непридатність: категорія "Г"

Військовий квиток із зазначенням цієї категорії звільняє військовозобов'язаного від проходження військової служби на термін від 6 до 12 місяців через стан здоров'я. Найчастіше до них належать особи, у яких діагностували травми, операційні хірургічні втручання, загострення хронічних хвороб, порушення функціональності опорно-рухового апарату, у яких вперше виявлено недостатність харчування чи недостатній фізичний розвиток.

Після закінчення терміну тимчасової непридатності такі громадяни повинні пройти медкомісію та отримати висновок про подальшу придатність або непридатність до служби.

Обмежено придатні до військової служби та непридатні до військової служби у мирний час, обмежено придатні у військовий час чоловіки можуть бути призвані на службу у навчальних закладах, військових комісаріатах, установах, організаціях, частинах забезпечення.

“Білий“ квиток: які є категорії придатності, і кого можуть мобілізувати

Повна непридатність: категорія "Д"

Чоловіки цієї категорії звільняються від мобілізації, призову до армії та військового обов'язку назавжди.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ця категорія присвоюється громадянам з такими захворюваннями: розумова недостатність, туберкульоз у відкритій формі, епілепсія, шизофренія, сифіліс, ВІЛ, важка форма цукрового діабету, суттєві відхилення функціональності зорового та слухового апарату, виразка органів шлунково-кишкового тракту, сліпота або глухота, тяжкі форми бронхіальної астми, відсутність нирок та ниркова недостатність, ожиріння 4-го ступеня та багато інших тяжких форм захворювань.

Раніше юрист розповів про законність видачі повісток призовникам через родичів.