Бельгія передасть для ВСУ броньовики IVECO Lynx: що це за машина

Бельгія в рамках нового пакету військової допомоги передасть Україні 80 бронеавтомобілів IVECO Lynx. Про це повідомив бельгійський прем’єр-міністр Олександр де Кро.

Бельгія передасть для ВСУ броньовики IVECO Lynx: що це за машина - today.ua

За його словами, загальна вартість нового пакету військової допомоги Україні від Бельгії становить 92 млн євро. Україна отримає від бельгійської сторони не лише бронеавтомобілі IVECO Lynx, а й 150 армійських вантажівок Volvo.

Ще в 2014 році після початку російської агресії стало відомо, що Італія передасть Україні 90 бронеавтомобілів IVECO LMV M65 (Lynx). Але чи надійшли вони після цього на озброєння у ЗСУ – не відомо.

Тим часом, багато хто вважає, що LMV M65 - це один з найкращих бронеавтомобілів сімейства MRAP. У стандартній версії він важить 4,855 тонн, у версії RPK – 6,212 тонн, а версії SPS – 6,383 тонни. Вони один від одного відрізняються переважно бронюванням.

IVECO Lynx – армійський броньований автомобіль, розроблений на початку 2000-х років італійською корпорацією IVECO. Його головне завдання – доставка піхоти до поля бою. Він оснащується турбодизельним двигуном потужністю 185 к.с., який працює разом із 6-ступінчастою автоматичною коробкою передач. Максимальна швидкість сягає 130 км/год. Запас ходу – 500 км. Цей броньовик здатний подолати брід глибиною до 0,85 метра та стінки висотою до 0,5 метра.

Бельгія передасть для ВСУ броньовики IVECO Lynx: що це за машина

Броня Iveco LMV забезпечує захист від вогню стрілецької зброї калібру до 7,62 мм, СВУ (саморобний вибуховий пристрій) та інженерних мін. Якщо встановлені навісні модулі пасивної броні, тоді екіпажу і десанту не страшні кулі великокаліберних кулеметів. Можна встановити кулемет чи гранатомет.

На даний момент бронеавтомобілі Lynx стоять на озброєння кількох країн. Наприклад, Італії, Іспанії, Бельгії, Норвегії. Бельгійська армія у 2019 році ухвалила рішення до 2026 року зняти з озброєння бронеавтомобілі IVECO Lynx (на той момент у Бельгії було 437 броньовиків Lynx). Натомість купують машини Command and Liaison Vehicles (CLV).

Слід зазначити, що IVECO Lynx прийняли на озброєнні армії Бельгії у 2007 році. Чому ж бельгійці так швидко відмовилися від них? Справа в тому, що у деяких броньовиків версії Lynx RPK через додаткову броню (що призвело до збільшення ваги) у кузові були виявлені тріщини. Зрозуміло, що такі броньовики в Україну не поставлятимуть. Усі Lynx, які Бельгія передасть українській армії, будуть у бойовому стані.

Бельгія передасть для ВСУ броньовики IVECO Lynx: що це за машина

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримає від Польщі 60 танків PT-91 Twardy.