Білорусь знову постачає електроенергію в Україну: розкрита причина тимчасового припинення імпорту

Автор: Марченко Любов

Електроенергія з Білорусі знову йде в Україну. Із суботи, 21 листопада, по перетину з Білорусі в Україну знову почав надходити струм.

Білорусь знову постачає електроенергію в Україну: розкрита причина тимчасового припинення імпорту - today.ua

Це зафіксовано у даних оператора об'єднаної енергомережі – компанії Укренерго.

Відновлення постачання електроенергії їз Білорусі стало можливим після підключення до енергомережі першого енергоблоку Білоруської АЕС, який тимчасово було виведено з експлуатації. На ранок суботи, 21 листопада, до ОЕСУ надходило 415 МВт-годин електроенергії з Білорусі. Білорусь знову постачає електроенергію в Україну: розкрита причина тимчасового припинення імпорту Крім того, ще 121 МВт-годин надходило за перерізом зі Словаччини. Енергія йшла через Бурштинський енергоострів, розташований на заході нашої країни. Бурштинський енергоострів живить енергією Львівську, Івано-Франківську та Закарпатську області.

Таким чином, постачання електроенергії з Білорусі відновлено через три доби після його припинення. Міненерго Білорусі заявило про припинення постачання 17 листопада, а з ночі 18 воно було припинено. Як з'ясувалося, це було пов'язано із тимчасовим виходом атомного енергоблоку з експлуатації.

Популярні зараз

Військовослужбовцям по-новому рахуватимуть стаж і даватимуть відпустки

В Україні з'явиться третій платіж за газ: рішення НКРЕКП

Із 2024 року зміняться умови виходу на пенсію для двох вікових категорій українців, - ПФУ

На заміну шапці: три способи носити широкий шарф взимку 2023-2024 (фото)

Виявилось, що вранці 17 листопада на першому енергоблоці Білоруської АЕС спрацювала автоматика, яка відключила його від мережі. Проте вже вдень 19 листопада подачу енергії з атомного енергоблоку було відновлено.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

До імпорту електроенергії Україні доводиться вдаватися через брак власної генерації. Більшість енергоблоків теплових електростанцій зараз простоюють через відсутність вугілля. Проте вже найближчим часом проблему буде вирішено.

У суботу, 21 листопада, в Україну прийшло перше судно з вугіллям із США. А протягом листопада-січня очікується 7 рейсів з-за океану з вугіллям для українських ТЕС.