Банки почали відмовляти українцям у видачі грошей з депозитів

Українські банки можуть відмовити громадянам у видачі грошей з їхнього депозитного рахунку. Депозит можуть не повернути в окремих випадках, якщо його власника підозрюють у злочинних діяннях або він комусь заборгував.

Банки почали відмовляти українцям у видачі грошей з депозитів - today.ua

У НБУ розповіли, в яких випадках депозит можуть не повернути вкладнику

  • Якщо клієнт потрапив до списку осіб, причетних до терористичної діяльності.
  • Якщо він потрапив під міжнародні санкції.
  • Якщо клієнт потрапив під спеціальні економічні або обмежувальні заходи у своїй країні.

В усіх цих випадках банки мають право (а в деяких випадках і зобов'язані) заморозити або заблокувати видачу грошей із депозиту свого клієнта. Звичайно, цей процес оборотний. Тобто, після скасування санкцій, підозр та інших підстав для блокування рахунків, банки можуть їх розблокувати і віддати клієнтові гроші. Банки почали відмовляти українцям у видачі грошей з депозитів Крім того, банки також можуть прийняти обмеження щодо видачі депозитів, а також ыз проведення інших фінансових операцій для ризик-орієнтованих клієнтів. У цих випадках банки оцінюють кожного клієнта окремо. Зокрема, якщо сума грошей за фінансовою операцією не відповідає доходу клієнта, то в такому випадку у нього можуть вимагати документи щодо джерела походження цих грошей.

Причому довідку щодо походження грошей вони повинні вимагати ще до їхеього зарахування на депозит. Однак і при видачі коштів з депозиту також можуть затребувати підтвердити джерело їхнього походження.

Нагадаємо, багато клієнтів ПриватБанку скаржаться, що банк став блокувати їхні рахунки і не віддає гроші з депозитів.