Банки масово видають клієнтам кредитні картки: як не опинитися в борговій ямі

Автор: Марченко Любов

Банки масово приєднують українцям до платіжних кредитні карти. При цьому не всі люди вникають в умови кредитного договору та іноді можуть, самі того не помічаючи, влізти в борги. Фахівці дають українцям кілька порад, як потрібно вчинити щоб уникнути несподіваного боргу на кредитній картці.

Банки масово видають клієнтам кредитні картки: як не опинитися в борговій ямі - today.ua

Буває, що клієнт оформляє у банку платіжну картку і додатково до неї отримує ще й кредитний ліміт у розмірі 5 тисяч гривень. Якийсь час він активно користується своєю карткою. На неї регулярно надходять гроші, і він їх регулярно витрачає. Однак через якийсь час він перестає користуватися карткою. А ще через якийсь період йому приходить судовий позов на погашення кредитного боргу. Причому нерідко цей борг набагато вищий за ті 5 тисяч кредитного ліміту, які він отримав від банку.

Виявилося, що людина неуважно читала умови договору з банком, якщо читала взагалі. А тим часом, зняті нею та вчасно не відшкодовані кредитні гроші обросли відсотками і пенею. Так і виходять борги за кредитними картками набагато більші, ніж було саме тіло кредиту.

Як уникнути несподіваних боргів по кредитних картах

У цьому клієнтам банків допоможуть рекомендації від Національного банку України.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Отже, на що потрібно звернути увагу

  • Потрібно дізнатися вартість користування кредитним лімітом. Це обов'язково має бути прописано в умовах, які розміщені на сайті фінансової установи. Вартість послуг також має бути вказана в анкеті-заяві. А договір приєднання повинен обов'язково містити пункт про штрафи в разі прострочення платежу.
  • Потрібно також пам'ятати про те, що за умовами договору банк може в односторонньому порядку змінити розмір комісії, величину кредитного ліміту, а також інші параметри. Але при цьому він зобов'язаний попередити про це користувачів кредитних карт на своєму сайті не пізніше, ніж за 30 днів до цих змін.

Банки масово видають клієнтам кредитні картки: як не опинитися в борговій ямі

  • Клієнт також повинен взяти в банку паспорт споживчого кредиту, в якому міститься вартість, а також основні умови користування кредитним лімітом. Банк зобов'язаний видавати такий паспорт у тому випадку, якщо розмір кредиту перевищує розмір мінімальної зарплати. На даний момент це 6000 гривень.

При цьому, якщо банк порушив права клієнта, то клієнт має право і повинен їх відстоювати. Для початку слід викласти свої претензії у зверненні на ім'я керівника банку. Якщо це не допоможе, тоді клієнт може звертатися до Нацбанку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Як можна звернутися в Нацбанк:

  • через чат бот НБУ в Viber або Telegram;
  • через контакт-центр НБУ за телефоном 0 800 505240;
  • заповнити онлайн-форму для звернень на сайті НБУ за цим посиланням .

Втім, такі випадки, коли в боргах, що утворилися по кредитній карті, винен банк, вкрай рідкісні. В основному в усіх банках є грамотні юристи, які до деталей прораховують нюанси відносин із клієнтами. Тому краще, звичайно, в борг не брати. Однак трапляються різні життєві ситуації. А отже, клієнтам потрібно ретельно вивчати всі папери, які вони підписують, щоби потім кредитні картки були їм підмогою в складній фінансовій ситуації, а не стали для них дорогою до боргової ями.

Нагадаємо, клієнти ПриватБанку скаржаться, що він не віддає їм гроші з депозитів.

Головне