Банки сплачуватимуть податки та складатимуть звіти за своїх клієнтів

Автор: Марченко Любов

Українські банки можуть стати податковими агентами своїх клієнтів. Банкам доручать платити податки та складати фінансові звіти за своїх клієнтів. Це полегшить життя клієнтам, проте може бути пов'язане з деякими труднощами.

Банки сплачуватимуть податки та складатимуть звіти за своїх клієнтів - today.ua

Відповідний законопроект уже розроблено, і його незабаром мають розглянути у парламенті.

Потрібно сказати, що якщо цей закон ухвалять, то він стосуватиметься лише ФОПів, що належать до 3-ї групи. В основному до цієї групи належать фахівці IT-сфери, дизайнери, маркетологи та інші фрілансери.

У Мінцифри кажуть, що готові підтримати цей почин. Якщо закон ухвалять, то банк, який обслуговує ФОП третьої групи, сплачуватиме податки з його доходу і заразом здаватиме за нього податкову звітність. Таким чином, у ФОП будуть "розв'язані руки" для основної роботи: йому не потрібно буде відволікатися на щомісячні звіти та вникати в бухгалтерію.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Якщо цей закон проголосують у парламенті, то вже наступного року такий механізм може набути чинності.

Банки сплачуватимуть податки та складатимуть звіти за своїх клієнтів

При цьому для банків нове навантаження не повинно становити багато зайвого клопоту, оскільки вони вже фактично працюють як податкові агенти з доходів фізосіб, переконана бухгалтер Тетяна Черненок. Водночас вона вже бачить деякі проблеми, які можуть виникнути, якщо податковою звітністю займатиметься не сам ФОП, а банк.

Зокрема, вона виокремлює такі можливі проблеми:

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:
  • Банк може припуститися помилки при декларуванні. У цьому випадку саме банк відповідатиме за неї. А навіщо йому це потрібно?
  • ФОП може припинити стежити за лімітом доходу. І дохід може перевищити норму, за якої відбувається перехід із спрощеної системи оподаткування на загальну. За це перевищення відповідає ФОП. Але, ймовірно, банки його повідомлятимуть про те, що рівень доходу критично зріс.
  • Якщо податок буде переплачено, то у ФОП можуть виникнути проблеми з поверненням переплати.
  • Можуть виникнути неточності щодо доходу ФОП. Тому автори законопроекту радять підприємцям, які користуватимуться послугами банку як податкового агента, відокремити свої підприємницькі доходи від особистих та розвести їх за різними рахунками.
  • Можуть виникнути труднощі при оподаткуванні платежів ФОП, за якими сплачується еквайрингова комісія.

При цьому слід зауважити, що навіть якщо такий закон буде ухвалено, то підприємці вирішуватимуть добровільно, залучати їм банк до сплати податків або не залучати. Тобто якщо вони не захочуть користуватися послугами банків, то працюватимуть і платитимуть податки за колишнім механізмом.

Нагадаємо, влада готує скасування "воєнних" пільг для бізнесу. Очевидно, з другої половини наступного року податки повернуться до довоєнних значень.

Головне