Армія не зайнятих: став відомий реальний рівень безробіття в Україні

Безробіття в Україні набуло гігантських масштабів. А реальна чисельність незайнятих громадян працездатного віку більш ніж удесятеро перевищує офіційну цифру.

Армія не зайнятих: став відомий реальний рівень безробіття в Україні - today.ua

Про це розповіла під час телемарафону заступник міністра економіки Тетяна Бережна.

Як відомо з повідомлень Держстату, зараз в Україні офіційно зареєстровано лише 215 тисяч безробітних. При цьому у Держслужбі зайнятості є пропозиції щодо 27 тисяч вакансій. Це при тому, що рік тому служба зайнятості пропонувала безробітним 61 тисячу робочих місць. Таким чином, цього року на одне вакантне місце у середньому претендує 8 безробітних.

Однак ця статистика і близько не відтворює реального стану речей. Просто сьогодні більшість українців, які не мають роботи, взагалі не реєструються у службі зайнятості. На те є різні причини. Хтось не стає на облік через те, що термін виплат скоротили лише до трьох місяців. А багато чоловіків побоюються зайвий раз нагадувати про себе, щоби не стати об'єктом пильної уваги військкомату.

Армія не зайнятих: став відомий реальний рівень безробіття в Україні

Загалом, реальна статистика безробіття в Україні набагато вища за офіційну: більш ніж у 10 разів. Тетяна Бережна називає цифру 2,6 мільйона громадян. Причому наступного року вона ще зросте.

"Якщо говорити про фактичне безробіття, то на кінець 2022 року ми маємо 2,6 мільйона безробітних, а 2023 року ми прогнозуємо трохи більше 2,8 мільйона безробітних осіб", - повідомила чиновниця.

При цьому Мінфін дає ще більш суворий прогноз. За оцінками цього міністерства, до кінця поточного року рівень безробіття в Україні може досягти 5 млн. осіб або 30% від усього працездатного населення.

Нагадаємо, через постійні ракетні атаки РФ на енергетику нашої країни індекс очікувань ділової активності в Україні знизився. Про це свідчить опитування вітчизняного бізнесу, яке регулярно проводить НБУ. При цьому багато підприємців заявили, що знижуватимуть виробничу програму і звільнятимуть зайвих співробітників.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua