Оренда житла у Польщі: скільки доведеться заплатити за квартиру у Варшаві

Вартість оренди житла у Польщі останнім часом різко подорожчала. Аналітики пов'язують це із великим напливом біженців з України. У тому числі й біженців із грошима. Через великий попит оренда житла у Польщі стала дорожчати.

Оренда житла у Польщі: скільки доведеться заплатити за квартиру у Варшаві - today.ua

Про те, як змінюються ціни на оренду житла у Польщі, розповіли фахівці з профільного сайту Otodom на прикладі Варшави.

Так, найвища вартість оренди житла в польській столиці була зафіксована на початку квітня цього року. Тоді середня ціна орендованих квартир підскочила до нечуваних 6,2 тисяч злотих. Це стало своєрідним ціновим рекордом.

Після цього вартість орендованого житла у Варшаві стала потроху знижуватися. І зараз, через півтора місяці, вона становить у середньому вже 5,5 тисячі злотих. Проте це все одно суттєво вище, ніж було до 24 лютого. Тоді за оренду житла у столиці Польщі потрібно було в середньому заплатити 4,5 тисячі злотих.

Оренда житла у Польщі: скільки доведеться заплатити за квартиру у Варшаві Змінилися не лише ціни, а й переваги орендарів. Якщо до припливу українців, квартиронаймачі у польській столиці віддавали перевагу просторому житлу площею від 80 квадратних метрів, то зараз у тренді – квартири невеликої площі. Найвищим попитом користуються квартири площею від 20 до 80 "квадратів".

Ну, а оскільки на великогабаритні квартири майже немає попиту, то ціна оренди такого житла не зростає. Зате на квартири невеликої площі попит залишається високим, тому й ціна на них тримається на високому рівні.

Нагадаємо, українці, як і інші іноземці, можуть купити у Польщі житло. Причому наші громадяни навіть можуть взяти іпотеку, однак лише за певних умов.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua