У світі закінчуються ефективні антибіотики: ВООЗ попередила людство про велику загрозу

Автор: Марченко Любов

Вже незабаром на Землі може не залишитися ефективних антибіотиків для боротьби з різними захворюваннями. Багато антибіотиків, які вже застосовуються, стають неефективними проти тих бактерій, які їх "боялися" ще недавно. Разом із тим, вчені винаходять дедалі менше препаратів із новим принципом дії.

У світі закінчуються ефективні антибіотики: ВООЗ попередила людство про велику загрозу - today.ua

Про це йдеться у новій доповіді ВООЗ, яку представила на спеціальній онлайн-сесії Європейського конгресу клінічної мікробіології та інфекційних захворювань керівник групи ВООЗ з відділу антимікробної резистентності Валерія Гіганте.

Всесвітня організація охорони здоров'я б'є на сполох: пристосованість хвороботворних бактерій до антибіотиків відбувається швидше, ніж відкриття нових препаратів. До того ж, бактерії дуже швидко стають резистентними до антибіотиків, які були винайдені для боротьби з ними. Через це в арсеналі у медицини залишається дедалі менше антибіотичних засобів для боротьби зі збудниками хвороб. І вже незабаром людство може повернутися до того стану, який був до відкриття антибіотиків.

За словами доповідачки, на сьогодні проходять клінічні випробування лише близько двох десятків нових розробок. А ще менше таких препаратів у розробці. При цьому за чотири роки, з 2017 по 2021 рік, на ринок вийшло лише 12 нових антибіотиків. Ще 27 препаратів перебувають у стадії розробки. Цього дуже мало для боротьби з мультирезистентними (стійкими до великого спектру препаратів) інфекціями, яких стає дедалі більше.

Популярні зараз

Сергій Притула показав рідкісне фото старшого сина та привітав його з днем народження

Арсеній Яценюк назвав головну умову перемоги України у війні з Росією

“Укрпошта“ до кінця 2024 року не підвищуватиме тарифи, - Смілянський

Військовозобов'язані отримуватимуть нові повістки у ТЦК із QR-кодом

У світі закінчуються ефективні антибіотики: ВООЗ попередила людство про велику загрозу

При цьому тільки чотири препарати з цього невеликого числа мають унікальний механізм дії. Причому після клінічних випробувань може стати ще менше нових антибіотиків, ефективних у боротьбі з бактеріями. Хвороботворні бактерії дедалі швидше мутують, стаючи невразливими для антибіотиків. І вчені явно програють у цій гонці.

"Швидке зростання мультирезистентних інфекцій по всьому світу викликає занепокоєння. У нас закінчується час, щоб вивести на ринок нові антибіотики та боротися з цією гострою загрозою громадському здоров'ю. Без негайних дій ми ризикуємо повернутися до епохи до антибіотиків, коли звичайні інфекції стають смертельними", - попередила Гіганте.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, якщо не буде жодного прориву в медицині, світ вже незабаром ризикує повернутися до стану, коли будь-яка бактеріальна інфекція зможе "викосити" мільйони людей.

Нагадаємо, нещодавно в Україну завезли небезпечну курятину із сальмонелою. Інфекцію виявили у пробах м'яса, яке завезли з Єгипту через Польщу.