Today.ua

Англійська мова в Україні отримає новий статус: що це означає, і кого змусять її вивчити назубок

В Україні хочуть надати більшої статусності англійській мові. Зокрема, їй хочуть надати статус мови міжнародного спілкування. Якщо такий закон ухвалять, то переважній більшості українців доведеться вивчити англійську мову назубок.

Відповідний законопроект щодо надання англійській мові статусу мови міжнародного спілкування розробляють у Міністерстві культури та інформаційної політики. Про те, що зміниться з ухваленням цього закону, і кому доведеться вивчити англійську, як свою рідну, розповів на брифінгу перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

Україна певною мірою ізольована від Європи та решти світу через те, що більшість українців не володіють іноземними мовами. Це створює невидимий бар'єр у спілкуванні, який мимоволі трансформується і в бар'єр на міждержавному рівні. Водночас, англійська мова посідає третє місце у світі за кількістю носіїв мови і, безперечно, перше за поширеністю серед тих, для кого вона не є рідною. Тому підвищення статусу ангдійської мови в Україні буде мати дуже велике значення.

"Це необхідність і це стратегічний курс України щодо членства в ЄС. Для того, щоб реалізувати ті виклики та завдання, які мають допомогти українському суспільству опанувати англійську мову та надати їй більш високий статус", - каже Карандєєв.

Тому прем'єр-міністр доручив Мінкульту розробити законопроект, який дозволить надати англійській мові статус мови міжнародного спілкування. По суті, він отримає статус схожий на той, що протягом багатьох десятиліть в СРСР мала російська мова. Як мова міжнаціонального спілкування, вона була обов'язковою до вивчення в усіх школах країни.

При цьому паралельно із цим законопроектом розробляються і механізми реалізації нового закону. Зокрема, робоча група вирішує, яким чином англійська мова впроваджуватиметься в українську повсякденність. Очевидно, визначать сфери діяльності (їх буде чимало), де знання англійської буде не бажаною, а необхідною умовою.

"Насамперед, це міжнародні комунікації. Також ми припускаємо, що будуть внесені зміни до Закону про освіту, Закону про державну службу. Тобто, у майбутньому кожен державний службовець чи працівник правоохоронних органів має володіти англійською мовою", - уточнив чиновник.

При цьому, очевидно, доведеться міняти і шкільні методики викладання англійської мови. Щоби пізнання учнів у цій мові не обмежувалися двома фразами "My name is Vova" і "London is the capital of Great Britain", а залишали більш глибокий слід.

Нагадаємо, українські біженці у Великій Британії навіть без знання англійської мови можуть претендувати на зарплати, еквівалентні 70 тисячам гривень на наші гроші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ