Today.ua

Усунення від роботи невакцинованих українців: що буде зі стажем та зарплатою антивакцинаторів з 1 лютого

Невакцинованих українців з понеділка, 31 січня, відсторонено від роботи. Це зроблено згідно з наказом МОЗ. Усунення від роботи стосується, звісно, не всіх трудящих, а  лише тих, які були у розширеному списку на вакцинацію.

Держслужба праці роз'яснила відстороненим працівникам, чи належить їм лікарняний, що буде з їхнім стажем та зарплатами, а також, чи можуть їх звільнити з роботи.

Роботодавців попередили про подальше усунення від роботи невакцинованих підлеглих ще 11 січня. За цей час вони мали інформувати колектив, що буде з тими, хто відмовляється від вакцинації. До розширеного списку громадян, для яких вакцинація від коронавірусу стала обов'язковою, увійшли працівники органів місцевого самоврядування, закладів охорони здоров'я, а також комунальних підприємств, установ та організацій.

У Держслужбі праці роз'яснили, що таке усунення від роботи є цілком правомірним і не йде врозріз із законодавством України. Таким чином, щоби повернутися на роботу, потрібно або вакцинуватися або мати медичну довідку про абсолютні протипоказання до вакцинації.

При цьому час вимушеного простою працівника не зараховується йому до страхового стажу , і, природно, зарплата за дні простою також не нараховується. Лікарняні також відстороненим працівникам не виплачуються. Адже ними компенсують дохід, якого працівник не отримав через хворобу. А в цьому випадку він нічим не хворий.

А ось звільнити відстороненого працівника через те, що він відмовляється від вакцинації, не мають права.

За усунення невакцинованого працівника несе відповідальність його роботодавець

Роботодавець повністю відповідає за усунення чи не усунення невакцинованого працівника. Якщо він його не відсторонив, хоча мав це зробити, то наслідки для такого роботодавця можуть бути плачевними.

За непокору наказу МОЗ роботодавцю загрожує адміністративна відповідальність. При цьому його не просто відчитають за невиконання наказу, а покарають штрафом. Розміри штрафів – від 34 до 170 тисяч гривень.

Нагадаємо, в Україні скоротили термін дії COVID-сертифікатів із 365 до 270 днів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ