Спека та дощі знищили частину врожаїв пшениці в Україні: як зміняться ціни на зерно

Погодні умови в липні 2021 року було несприятливими для посівів пшениці. Спека та посуха, дощі, вітер і град знищили частину врожаю, що може дуже сильно змінити вартість зерна в Україні.

Спека та дощі знищили частину врожаїв пшениці в Україні: як зміняться ціни на зерно - today.ua

За словами заступника голови "Всеукраїнського аграрної ради" Дениса Марчука, аграрії зараз намагаються хоча б приблизно оцінити втрати зернових, які сталися через сильну спеку, рясні опади і град.

"Зараз важко сказати оціночну вартість втрат, так як значна частина продукції постраждала від спекотної погоди, яка тривала протягом трьох тижнів в різних регіонах України. А зараз вже по всій території України масово пройшли дощі, місцями з градом, які поклали значну кількість культур - вони втратили свої властивості, цінову вартість і якісну вартість. Тому говорити, скільки ми будемо мати в цьому сезоні, я б не хотів, але однозначно хотів би відзначити, що це буде трохи більше, ніж в минулому році", - розповів Денис Марчук.

Спека та дощі знищили частину врожаїв пшениці в Україні: як зміняться ціни на зерно Проте, експерт упевнений, що Україна без хліба не залишиться. У 2020 році аграрії зібрали близько 65 млн тонн зерна. Навіть якщо в 2021 році буде на кілька мільйонів тонн зерна менше, то це все одно дозволить з лишком покрити потреби українців і забезпечити раніше заплановані експортні поставки.

Що ж стосується цін на зерно, то відповідь на це питання буде відомий в ході збиральної кампанії, коли фермери приступлять до збору врожаїв.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що за кордоном масово бракують українське зерно. Що не так з якістю продукції?