Зарплати українців зростуть у лютому: названо галузі економіки

Більшість українських компаній одержує менші прибутки, ніж до повномасштабного вторгнення російських окупантів. Однак деякі роботодавці все ж таки планують збільшити зарплати своїм співробітникам на 8-30%. Стало відомо, хто може розраховувати на підвищення прибутку вже в лютому.

Зарплати українців зростуть у лютому: названо галузі економіки - today.ua

Мінімальна зарплата в Україні становить 6700 грн і залишиться без змін протягом усього 2023 року. У Мінекономіки передбачили підвищення середньої зарплати до 18 261 грн. Зростання заробітних плат насамперед очікується у приватному секторі економіки.

Профільний портал Rabota.ua повідомив, що 60% роботодавців мають намір підвищити зарплати своїм співробітникам. Але більшість – лише на 5-10%. Тільки 3,7% загальної кількості роботодавців готові підняти гонорар персоналу більш ніж на 20%.

Максимальні підвищення зарплат очікуються у підприємств торгівлі та компаній, які проводять імпортні операції. Мінімальні – у підприємств добувної промисловості та маленьких організаціях, які займаються експортом.

Як повідомили на сайті Work.ua, середня зарплата, яку пропонують українцям, у січні збільшилась на 334 грн. – до 14 924 грн.

Аналітик ринку праці Валентина Гаврюшенко повідомила, що зарплати зростатимуть швидше у приватному секторі. Зокрема, йдеться про критичні для економіки галузі. У державному секторі підвищення йтиме повільніше – залежно від можливостей держбюджету.

Зарплати українців зростуть у лютому: названо галузі економіки

Нагадаємо, що зарплати військовослужбовців у 2023 році залишаться без змін. По 30 тисяч гривень продовжать отримувати ті, хто служить не в зоні активних бойових дій. По 100 тисяч гривень на місяць зароблятимуть захисники, які виконують завдання на передовій. Для українських воїнів також передбачені забавки та додаткова грошова допомога.

Раніше повідомлялося, як перестати бути бідним. Названо чотири звички, яких потрібно позбутися – вони призводять до злиднів.

ДЖЕРЕЛО24tv.ua