Зарплата у 3,5 рази вища, ніж в Україні: стали відомі доходи біженців у Польщі

Автор: Леся Ловіцька

Українські біженці одержують у Польщі у середньому в 3,5 рази більше, ніж на Батьківщині. Стали відомі зарплати наших співвітчизників у сусідній країні.

Зарплата у 3,5 рази вища, ніж в Україні: стали відомі доходи біженців у Польщі - today.ua

Кожен третій український біженець заробляє у Польщі від 3000 до 4000 злотих (26,3-35,1 тисяч гривень). Мінімальна зарплата у дружній державі у 3,5 рази вища, ніж в Україні. Відповідні дані подало видання Gazetaprawna.

Опитування співробітників України провело опитування українських біженців. Серед респондентів – люди, які мали досвід роботи у Польщі протягом останніх п'яти років. Йдеться про мешканців прикордонних міст: Луцька, Львова, Івано-Франківська та Тернополя.

Засновник Служби персоналу та експерт ринку праці Кшиштоф Інглот повідомив, що українці часто працюють у Польщі понад 40 годин на тиждень, тому їхні заробітні плати вищі. Багато хто залишається на заробітках близько півроку, а потім повертається додому.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Близько 17% українців отримують у Польщі 4000-5000 злотих на місяць (35,1-43,9 тисяч гривень). При цьому в аналітиків викликає занепокоєння той факт, що 12% українських біженців погоджуються на дохід нижчий за мінімальну зарплату.

Витрати українських біженців у Польщі

За даними опитування, кожен третій українець у Польщі витрачає там лише 200-500 злотих на місяць. Такі скромні суми обумовлені тим, що їм передбачено широкий соціальний пакет – проживання, харчування, транспорт та інша матеріальна допомога. 31% громадян України витрачають від 500 до 1000 злотих, а 14% потрібно на місяць близько 1000-2000 злотих.

Зарплата у 3,5 рази вища, ніж в Україні: стали відомі доходи біженців у Польщі

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

55% опитаних зізналися, що не надсилають гроші в Україну. Серед цієї кількості переважно жінки (60%). А ось чоловіки частіше роблять міжнародні перекази.

Нагадаємо, що незабаром закінчується термін легального перебування українських біженців у Польщі.

 

Головне