Заборона пластикових пакетів спричинить підвищення цін на всі групи товари

Власники торгових мереж прогнозують підвищення цін на товари після прийняття закону про заборону пластикових пакетів на території України.

Заборона пластикових пакетів спричинить підвищення цін на всі групи товари - today.ua

Вимога щодо відмови від використання пластикових пакетів спричинить за собою нові проблеми для виробників товарів. Даний вид упаковки доведеться чимось замінити, що однозначно призведе до підвищення цін на всі групи товарів.

"Поліетиленовий пакет за вартістю займав не більше 2%, але сюди ще входила упаковка на виробництві, логістичному центрі. Упевнений, що буде більше 2%, якщо мова піде про інший вид упаковки", - розповів глава Української асоціації постачальників торговельних мереж.

Країни ЄС здійснювали відмову від використання пластикових пакетів в торгових точках протягом трьох-п'яти років. Це дозволило виробникам товарів знайти найбільш вигідний і зручний варіант упаковки, щоб це не вдарило по гаманцях споживачів. Українська влада хоче просто взяти і заборонити пластикові пакети, та ще й вводять чималі штрафи.

Заборона пластикових пакетів спричинить підвищення цін на всі групи товари До відмови від пластикових пакетів в короткостроковій перспективі не готове і українське суспільство, оскільки інші види упаковки можуть виявитися набагато більш дорогими. А це в епоху ще не подоланої бідності стане новим ударом по гаманцях українців.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за використання пластикових пакетів в Україні будуть штрафувати на тисячі гривень.