Заборона на пластикові пакети: як уникнути штрафу після набуття чинності законом

В Україні набув чинності закон про заборону безкоштовного розповсюдження пластикових пакетів. Громадянам розповіли, як робити покупки та не заплатити великий штраф, передбачений законодавством.

Заборона на пластикові пакети: як уникнути штрафу після набуття чинності законом - today.ua

З 10 грудня 2021 року в Україні набула чинності заборона використання цілого ряду видів пластикових пакетів. Про нові правила повідомили у прес-службі Європейської Бізнес Асоціації.

В Асоціації зазначили, що заборона на використання пластикових пакетів не поширюється на ринки, а стосуватиметься лише магазинів та супермаркетів. Контролювати оборот пластикових пакетів під час здійснення стихійної торгівлі на базарах та ринках ніхто поки що не буде.

В Асоціації розуміють, що бізнес в Україні опинився у складній ситуації у зв'язку із набуттям чинності новим законодавчим актом. Підприємці не знають, як вони можуть здійснювати продаж заборонених для безкоштовного розповсюдження пластикових пакетів. Також ніхто не розуміє, за якою вартістю відпускати покупцям дані види упаковки та як відображати це все у звітах. Заборона на пластикові пакети: як уникнути штрафу після набуття чинності законом

"Мінекономіки розробило проект постанови КМУ "Про встановлення мінімальних роздрібних цін на пластикові пакети", згідно з якою передбачається встановлення мінімальних роздрібних цін тільки на пластикові пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів (високої щільності). Проте, незважаючи на введення в дію норми закону 10 грудня цей проект ще не затвердили", - розповіли в Асоціації.

Нагадаємо, в Україні тонкі пластикові пакети продаватимуть по дві гривні та вище.