Українські біженці у Німеччині зіштовхнулися зі складнощами, до яких не можуть звикнути. Стало відомо, з якими проблемами їм доводиться боротися.
Українські біженці помітили, що спосіб життя німців сильно відрізняється від нашого. Найбільше наших земляків дивує бюрократія, що панує у країні. Проте самі місцеві мешканці зовсім не вважають її великоюю проблемою. Вони звикли, що взаємодія з держорганами – довгострокова та не дуже приємна потреба.
Киянка Галина Литовченко виїхала до ФРН через війну з Росією і зараз проживає в Нюрнберзі, у будинку своєї подруги. Жінки важко звикають до тривалих процедур оформлення тих чи інших послуг.
Влада Німеччини виплачує українським біженцям допомогу в 360-400 євро.
"Бюрократія виявлялася в тому, що страховку можуть надсилати тижнями. Все набагато повільніше, ніж в Україні. Вдома – все у кілька разів швидше. На руки страховку не дають – лише поштою. І взагалі в Німеччині люблять багато паперів, і саме поштою пересилають дуже багато документів… Треба запастися терпінням, але й наскільки можна коректно нагадувати про себе. Це прискорить процес", - зазначила наша співвітчизниця.
"У Німеччині зовсім не так, як багато хто звикли в Україні: картку банку за десять хвилин ви не отримаєте. Спершу під час візиту вам призначають термін – треба прийти наступного разу. Я розповіла в банку працівникові, що в Україні картку можуть видати одразу. Відповів, що такого не може бути. Ще один нюанс – картку вам не видають на руки, а надсилають у конверті поштою. Окремо надсилають вам листом коди доступу і все, що потрібно для користування карткою", - поділилася Литовченко.
Німці поважають закони і суворо дотримуються правил. Вони вимогливі як до себе, до інших. Порушників одразу поставлять на місце. Люди можуть викликати поліцію, якщо побачили щось підозріле.
"Хотіла встигнути пробігти на червоний, а поруч німкеня почала на мене буквально кричати. Я аж злякалася, не чекала на таку реакцію", - поділилася українка.
Українка наголосила, що у Німеччині суворо ставляться до сортування сміття. Люди також намагаються зробити своє життя красивішим і часто висаджують на вікнах та балконах квіти.
Німці економні і не витрачають ресурси даремно. Зокрема, вони закривають крани із водою, коли чистять зуби.
Середньостатистичний німець може купити машину із кількох зарплат. При цьому вони можуть розраховувати на соцпідтримку, якщо сплачували податки та несподівано втратили роботу.
"Дуже важливий момент – німці, які живуть у цій країні, не залишаться без шматка хліба, якщо втратить роботу… Соціальні виплати хоч і невеликі, але вони точно не дадуть померти з голоду", - цитує біженку РБК.
Нагадаємо, як українським біженцям у Німеччині оформити виплати, і який розмір допомоги з безробіття.