“Навіщо везти, якщо можна підробити тут“: Україну наповнили підробки польських продуктів харчування

Український ринок наповнили підробки, які продають під виглядом якісної продукції з Польщі. Фальсифікат привертає увагу низькою ціною і обіцянкою високої якості ...

“Навіщо везти, якщо можна підробити тут“: Україну наповнили підробки польських продуктів харчування - today.ua

Жителів України попереджають про те, що європейська продукція, яка продається на вулицях з машин, найчастіше виявляється низькосортною підробкою. Наприклад, якщо вам пропонують польський продукт, на етикетці якого красуються написи німецькою мовою, швидше за все, це підробка під товар з Німеччини, зроблена в Польщі.

Цікаво, що польська продукція в Україні коштує дешевше місцевої, тому громадяни все частіше віддають перевагу товарам з Польщі. Проте істотну частку продуктів везуть в Україну без оформлення відповідних документів.

"Все ярмарки, Столичний ринок - вони просто завалені польською продукцією, італійської. А ті польські продукти, що йдуть в офіційній роздробі, наприклад, твердий сир, дешевше, ніж наші. У них серйозна підтримка молочників з бюджету, тому собівартість менше. І, напевно, накручують не так сильно, як у нас", - зазначив Безрукий.

В ЄС виробники молока отримують дотації з бюджету до 50 відсотків, тоді як українські молочники не отримують нічого. Велика кількість ввезених дешевих товарів вб'є в Україні власне виробництво молочних продуктів. У цьому не сумнівається експерт молочної промисловості Максим Залізняк. “Навіщо везти, якщо можна підробити тут“: Україну наповнили підробки польських продуктів харчування Але українським споживачам не варто сліпо довіряти якості продуктів з Польщі. Наприклад, за словами Залізняка, на етикетках багатьох ввезених товарів є невідповідності і навіть відверта дезінформація.

Це має змусити владу країни вилучати з продажу великі партії європейського фальсифікату, але цього ніхто не робить, допомагати вітчизняним виробникам влада не хоче. З цієї причини швидко наростає підпільне виробництво підробок харчових продуктів з Польщі. Багато видів товарів фальсифікують прямо в Україні.

"Навіщо везти, якщо можна підробити тут. Колеги ловили підроблений польський сир. По всій видимості, він з Польщі таким прийшов, на київських оптових ринках є ці зразки", - розповів виконавчий директор Союзу споживачів України Максим Несміянов.

Нагадаємо, в Україні оливкову олію виробляють з соняшникової і продають в три рази дорожче.