Люди частини мають труднощі з фінансами, тому що не вміють правильно ними розпоряджатися. Стало відомо, як потрібно економити кошти щодня, щотижня, щомісяця та щороку, щоб зібрати пристойну суму.
Генеральний директор та засновниця Товариства розумних жінок Теа Анджелос із Австралії вважає, що виконання кількох нескладних правил дозволить зробити пристойні заощадження. Для багатьох українців це особливо актуально, тому що їхні прибутки в умовах війни зменшилися і постає гостре питання економії.
Щодня
Потрібно відстежувати свої витрати та перевіряти банківський баланс. Ретельний аналіз витрат допоможе скоротити їх та зрозуміти, на що йдуть ваші кошти.
Щотижня
Анджелос порадила планувати своє харчування на кожні сім днів, а також перевіряти свої витрати та заощадження. Оптимально купувати продукти не протягом усього тижня, а один раз – тоді вдасться витратити менше. Краще вирушати на шопінг за продуктами, а не за готовою їжею. При цьому готувати один раз, а страви – двічі.
Щомісяця
Фінансовий експерт рекомендує щомісяця переглядати бюджет та автоматизувати рахунки, заощадження та інвестиції. Потрібно слачувати рахунки, не замислюючись про них, але контролювати бюджет, щоб уникнути зайвих витрат.
Щорічно
Аналітик повідомила про необхідність відкрити три ощадні рахунки для:
- короткострокових цілей: купівлі техніки чи поїздок у відпустку;
- довгострокових цілей: накопичення для придбання будинку, авто тощо;
- екстрених потреб: медичного огляду чи лікування, поломки машини, витрат після звільнення – заощадження для покриття витрат на 3-6 місяців.
Раніше українцям назвали чотири найпоширеніші звички, які призводять до бідності.